Anime Tavsiyesi: Fairy Tail

Geçtiğimiz günlerde başladığımız Anime serimize yeni bir animeyle devam ediyoruz. Bugün tanıtacağımız animemiz, kült bir anime olarak sayabileceğimiz Fairy Tail. Adından da anlaşılacağı gibi Büyülü bir dünyada geçen Fairy Tail, uzun soluklu ve bol aksiyonlu bir anime istiyorsanız kesinlikle bakmanız gereken bir seri.

fairy tail free wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Fairy Tail

Sezon: 1 (2-3)

Bölüm: 175

Tür: Aksiyon, Fantezi, Büyü, Komedi

Konusu: Fairy Tail, Büyülü bir dünyada, büyücülerin toplandığı, beraber maceralara atıldıkları, geçimlerini sağlamak için çeşitli aktiviteler yaptıkları ve tüm bunlardan önemlisi, içindeki insanların birbirleriyle kan bağı varmışçasına bağlı olduğu loncalardan biri. Bu loncalar, temelde büyü gücü olmayan insanların işlerini alarak bunları para karşılığı yapan büyü gücüne sahip insanların mensup olduğu kuruluşlar.

Baş karakterimiz Natsu’da, Fairy Tail loncasına, çocukluğundan beri mensup olan büyücü bir çocuk. Natsu’nun anime boyunca asıl amacı ise küçükken kaybettiği babasını bulmak. Bir yandan azimle babasını ararken, bir yandan da onun ailesi gibi olan Fairy Tail loncası içindeki arkadaşlarını korumaya çalışıyor.

fairy tail free wallpaper ile ilgili görsel sonucu

 

Yazarın görüşleri: Her animede olduğu gibi Fairy Tail’de de beğendiğim ve beğenmediğim yönler mevcut. Beğendiğim yönlerinden bahsedecek olursam: Natsu’nun anime boyunca dışa vuran çocukluğunu içinde aslında çok güçlü bir karakterinin olması ve önemli anlarda bu özelliğini kullanarak arkadaşlarını ve durumu genellikle kurtarması, Lonca üyeleri arasındaki arkadaşlığın ötesinde adeta bir aile gibi birbirlerini koruyor oluşları, İçerisinde bulunduğu dünyanın renkli oluşu ve aksiyonun hat sahada olması benim hoşuma giden yönleri.

Hoşuma gitmeyen yönleri ise uzun animelerde genellikle bulunan doldurma bölümlerin Fairy Tail’de da bulunuyor. Ayrıca animenin ilk sezonunun çizimleri de, ilk sezonun teknoloji henüz bu kadar gelişmemişken çıkarıldığı için,  yeni çıkan animelerin oldukça gerisinde. Ancak tüm bu görüşlerimi toplayıp bir sonuç çıkardığım taktirde, aksiyon macera ve komedi seven tüm anime severlerin bu animeyi izlemesini tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir