2019’un en büyük ekrana sahip telefonları

Akıllı Telefonların ilk zamanlarından bu yana boyut olarak büyüdüğü aşikar. İlk iPhone bugün oldukça küçük görünen 3.5 inç bir ekrana sahipti. iPhone XS Max ise tam 6.5 inç ekrana sahip ve bu kadar büyük olan tek telefon da değil. Aslında, Apple büyük telefon partisine nispeten geç kalmıştı bile diyebiliriz.

Telefon tableti anlamına gelen phablet terimini duymuş olabilirsiniz. Bizim gibi bir şeyseniz, her zaman büyük bir telefonu kullanmak isteyebilir ve hatta bir tablet bile istemeyebilirsiniz. 5.5 inç‘in üzerinde ekrana sahip çoğu telefon (köşeden köşeye ölçülmüş) phablet olarak kabul edilir. Ancak son zamanlarda telefonlar daha büyük genel ekranlara sığması için daha uzun ve daha ince ekranlara sahiptir.

Yararları Neler ?

Geniş ekranlı bir telefondan film ya da dizi izlemek, küçük ekranlı bir telefona göre çok daha keyifli hale gelecektir. Ayrıca çektiğiniz fotoğraflarda, kamera kaliteleri artık çok yüksek pikselleri bizlere sunabildiği için, büyük ekranlarda kalitesinden ödün vermeden gözünüze çok daha güzel gözükecektir.

Bu yüzden, size ekranların genişliği ya da yüksekliği hakkında bir fikir vermek için, aşağıdaki çizelgede telefonların ekran boyutlarını ve boy oranlarını listeledik.

 

1- Huawei Mate 20 X

Bu listedeki  en büyük ekrana sahip olan telefon Mate 20 X (7.2 inç). Mate 20 Pro’nun geliştirilmiş bir versiyonu olarak çıkan telefonda, bir kulaklık jakı, küçük çentik, parmak izi sensörü, mükkemmel bir işlemci ve çok yüksek bir batarya hacmi bulunuyor.

2- OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro’nun ekranı sadece büyük değil, ayrıca çok ta kaliteli. Bu kavisli cam AMOLED ekran 6.67 inç, 90z yenileme hızında ve HDR10+ desteğine sahip . Bu da ekrandaki her şeyin daha iyi görünmesini sağlar. kalitesi mükemmel üçlü kamera, en yeni teknoloji özellikler ve çok güçlü bir işlemciyle, OnePlus 7 Pro piyasada hem ekran bakımından hem de performans bakımından bulabileceğiniz en iyi telefonlardan.

3- Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro sadece kendi markasının en iyi telefonu olmakla kalmıyor, içerdiği donanım ile şuan piyasadaki en iyi akıllı telefon tahtını ele geçirmiş durumda. 5x Zoom kamerası, Snapdragon 845 işlemcisi ve daha bir çok iyi özelliğinin arasına bir de 6,47 inçlik ekranını da eklediği zaman insanın bu telefonu kullanırken zevk almaması imkansız hale geliyor.

4- OnePlus 6T

OnePlus 6T, 6.41 inçlik bir OLED ekran ve diğer bazı yüksek kaliteli telefonlardan daha makul bir fiyatla beraber güzel bir tasarımı birlikte bulunduran telefon olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı şarj ve şaşırtıcı pil ömrü ile geniş ekranlı bir cihaz istiyorsanız piyasada bulabileceğiniz en iyi tercihlerden biridir.

5- Samsung Galaxy Note 9

Note 9, bir çentik istemiyorsanız, hali hazırda bulunan en geniş ekranlı (9.4 inç)  Samsung telefonudur. Bu telefon, hali hazırda büyük ve kaliteli bir ekranı optimize bir şekilde akıllı telefon kalemiyle beraber sunan piyasadaki tek telefon diyebiliriz. Tüm bu özelliklerin yanında mevcut en iyi işlemcilerden birine de sahip olmasıyla hız,ekran ve kaliteyi bünyesinde bulunduran bir cihaz

6- Samsung Galaxy S10 Plus

Çok küçük bir ölçü ile diğer amiral gemisi modelinden ayrılan, Samsung’un en yeni cihazı Galaxy S10 Plus’ta 6.4 inç ekrana sahip. En son teknoloji ile donatılmış bu telefon piyasadaki en iyi 3 telefondan biri olarak gösteriliyor. Güzel bir tasarıma sahip olan cihaz pahalı olmasına rağmen verdiğiniz paraya sonuna kadar değecek bir cihaz.

7- Huawei Mate 20 Pro

Mate 20 X sadece çok büyükse, Mate 20 Pro aynı özellikleri kamera kalitesinden de ödün vermeden Mate 20 X’ten daha küçük bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Kulaklık jakını ve batarya hacminden biraz kısmak zorunda kalsa da, güvenli 3D yüz kilidi ve X’ten daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olmasıyla feda ettiği özelliklerin üzerine katarak geri dönüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir