Samsung Galaxy S11 dedikoduları büyük bir RAM artışından bahsediyor!

En son Samsung Galaxy S11 söylentisi, amiral gemisi telefonun çok büyük bir hız artışı elde edebileceğini gösteriyor. Yeni akıllı telefonla ilgili son dönemlerde çokça söylenti ortaya atılıyor, ancak bu sonuncusu kesinlikle ilginç.

S11 Hakkındaki Söylentiler

Sahip olduğumuz en güncel bilgiler, Galaxy S11’in 12Gb LPDDR5 Mobil DRAM’a yükseltilebileceğini söylüyor. Bu RAM son derece hızlı ve sadece birinci sınıf akıllı telefonlarda kullanılıyor. Bu söylentinin çıkış noktası ise Kore teknoloji devinin kısa süre önce üretilecek olan RAM’leri toplu olarak üretme planları olduğu ve bu RAM’leri amiral gemisi modeller için üretecekleri yönünde olan bir açıklamasına dayandırılıyor. Bu teknolojiyi Note 10 ile görmemiz pek muhtemel gözükmüyor. Henüz hali hazırdaki modeller için çok yeni bir teknoloji. Ancak S11’in 2020 yılında beklendiğini düşünürsek S11 için mantıklı bir seçim gibi gözüküyor.

Bu RAM Ne Kadar Güçlü ?

Samsung’a göre, LPDDR5 Mobil DRAM, premium cihazlarda kullanılan mevcut RAM’den 1.3 kat daha hızlı. Bu, fotoğraf düzenleme, uygulamalar arasında geçiş yapma ve oyunlara ekran yükleme gibi görevleri hızlandıracağı anlamına geliyor. Eğer S11 hakkındaki söylenti doğru çıkarsa, Samsung’un şimdiye kadar ürettiği en hızlı mobil cihaz olacak. Ayrıca RAM, 5G ve AI teknolojisi için de optimize edilmiş olacak. Bu nedenle Samsung’un gelecekte yeni cihazlarında 5G uyumluluğu sunmaya devam edeceğini gösteren bir yenilik. DRAM’ın seri üretimine Temmuz ayı sonunda başlanacağı tahmin ediliyor.

Rekabet ?

Samsung, gelecekteki cihazları için 12GB RAM üretmeyi planladığını duyurdu. Apple’ın Samsung’un pazardaki en büyük rakiplerinden biri olduğunu düşünürsek, Apple RAM üreticisi Cupertino şirketi tarafından böyle bir plan yapılmamış olması Samsung’u bu yarışta öne geçirebilir.  En son seri iPhone olan iPhone X sadece 3GB RAM barındırıyor ve bu da yeni Samsung modellerinin gücünün sadece 1 / 4’ü kadar. Apple şu anda iPhone XS ve XS Max’ta 5GB RAM sunuyor, ancak bu hala Samsung ile başa çıkmak için yeterli gibi görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir