2019’un en iyi blog platformaları

Bloglamanın popülerliği ister kar için olsun, ister sadece internette ses sahibi olmak, on yıldan fazla bir süre önce interneti ‘bir sonraki büyük şey’ olarak yakaladığı zamandan beri devam ediyor. Bazı bloglar bağımsız sitelerdir, ancak diğerleri daha büyük, kurumsal bir web sitesine uyan ve daha kişisel bir bölümdür.

Blog yazmak için, içeriği metin ve resim biçiminde biçimlendirmeyi önemseyen ve bir web sitesine almak için bir çerçeve sağlayan bir blog platformu gereklidir. Blog platformu ayrıca, bir arama motorunun blog girişlerini sınıflandırmasını ve pazarlama ve reklam fırsatlarından yararlanmasını kolaylaştırır.

Bu nedenle, yayınları dağıtmaya başlamadan ve sanal ziyaretçilerinizi dünyanın dört bir yanından karşılamadan önce, gereksinimlerinize en uygun blog platformunu seçmeniz gerekir.

EN İYİ BLOG VEYA SİTE PLATFORMLARI

1. Blogger

2. WordPress

3. Jekyll

4. Tumblr

5. Typepad

Her platformun detaylı analizini okumak için okumaya devam edin

1. Blogger

Blogger blog sitesi yaratma da en eski ustadır

Ücretsiz
Otomatik Google Arama indekslemesi
Diğer platformlara geçiş yapmak zor

Eskiden herhangi bir blogcuya bloguna hangi platformla başladıklarını sorun ve bunun Blogger olduğuna cevap verme ihtimalleri var . Bu güne kadar, Google’ın blog alanındaki teklifleri, mevcut Google hesabınızın zaten bir Blogger hesabınız olduğu anlamına gelmesi de dahil olmak üzere bazı avantajları koruyor.

Başlangıç ​​blogu, kullanmanın ücretsiz olduğunu takdir edecek ve hatta blogspot.com alan adının yanı sıra özel bir alan adı seçeneği de sağlayacak. Aynı zamanda kullanımı kolay platformlardan biridir ve esnek bir şekilde değiştirilebilecek şablonlar sunmaktadır.

Bir Google teklifi olduğu için, web sitenizin ziyaretçileri hakkında trafik büyümesine yardımcı olması için kullanılması gereken bilgileri sağlayabilen Google Analytics de dahil olmak üzere diğer Google ürünleriyle kolayca bütünleşir . Ayrıca, blogunuz Google’ın Adsense’ine entegre edilebilir, bu da içeriğinizi analiz eder ve blogunuzu paraya dönüştürmek için alakalı reklamlar görüntüler.

Tüm bunlara rağmen, Blogger’ı kullanmamak için herhangi bir neden var mı? Sorun şu ki, blogunuz büyüdükçe basitliği, Blogger’ı bir noktada aşmanız anlamına geliyor. Ayrıca, Blogger’dan başka bir platforma geçiş zor olabilir. 

2. WordPress

Esneklik ve güçle kullanım ile çok kolay site ve blog tasarım platformu

Anahtar teslimi blog çözümü
Entegre kredi kartı modülü
Uzman desteği
Özgür katmanlı para kazanma yolu yok

WordPress , web sitelerinin% 30’unda kullanılan, kullanım kolaylığı ve daha güçlü seçenekler arasında mükemmel bir denge sağlayan popüler bir blog platformudur.

Tüm detayları idare edebilirler ve etki alanı adı, güvenlik ve bir durak alışveriş seçeneği için barındırma ile ilgilenebilirler. WordPress, özel görünüm için yazı tipi ve seçenek esnekliği ile yüzlerce tema sunar. Ayrıca uzman desteği sunarlar ve kredi kartı ödemeleri mevcut bir eklenti ile kabul edilebilir.

Fiyatlandırma, her WordPress reklamcılığını ortadan kaldıran, yıllık olarak faturalandırılan ayda 3 ABD Doları (2,7 €, 2,3 £) olan Blogger planında başlar. Ayrıca WordPress reklamcılığı olduğu için ticari olmayan bir blog için uygun olan ve para kazanabileceğiniz hiçbir yol bulunmayan ücretsiz bir katman bulunmaktadır. 

3. Jekyll

Çok sayıda gelişmiş özelliğe sahip Ruby tabanlı blog geliştirme platformu

Ücretsiz ücret
Gelişmiş özellik seti
Kullanıcı dostu değil
Ruby bilgisi gerektirir

Jekyll’in (3.8.5) en son sürümü, “ basit, blog farkında, statik bir site üreticisi” dir. İçerik, TXT dosyalarında, klasörlere yerleştirilir. Sonra sitenizi Liquid dil şablonları ile oluşturursunuz. Jekyll daha sonra içeriği ve şablonu birleştirir ve işte, bir sunucuya yüklenebilecek bir web sitesi oluşturulur. Bir sunucuya ihtiyaç duyanlar için, web sitesini GitHub’ta ücretsiz olarak barındıracak Jekyll ile entegrasyon var .

Jekyll web sitesinde kapsamlı bir ‘hızlı başlangıç ​​kılavuzu‘ varken, bunu bir web arayüzünden yapabilen rakip bazı blog platformlarının sadeliğini neredeyse hiç sunmuyor. Bununla birlikte, Jekyll’in sunduğu avantajlar, sayfa ekleme sayfalarını, mevcut eklentileri, şablonları ve topluluk tarafından korunan temaları içeren gelişmiş özelliklerdir. Aynı zamanda diğer platformlardan blog geçişini destekliyor.  

Buradaki artı, platforma hiçbir maliyet olmamakla birlikte, dezavantajı yalnızca topluluk desteğinin olması ve işin Ruby geliştirme ortamında gerçekleşmesidir. 

4. Tumblr

Mikroblog olarak en iyisi diyebiliriz

Mobil platform için ideal
Çocuksu sadelik İçerik
Tumblr ekosisteminde kalır
Para kazanma seçeneği yok

Bazı bloglar iyi gelişmiş olmakla birlikte, bir blog ile tam teşekküllü bir web sitesi arasındaki çizgiyi bulanıklaştırırken, Tumblr’ımızın diğer ucunda  Şaşırtıcı bir şekilde 450 milyondan fazla farklı blogda bulunduğunu iddia ettiği gibi doğru bir şeyler yapıyor gibi görünüyor.

Farklı bir sosyal medya platformunda daha fazla görünebilecek olan sadece bir görüntü veya bağlantı gibi daha kısa içeriğe vurgu yaparak, spektrumun daha özlü ucuna odaklanır. İçerik, resimler, şakalar, alıntılar, Spotify parçaları ve video gibi çeşitli materyallerden oluşan yazılarla kesinlikle daha kısadır. Bir sosyal medya platformu gibi, diğer blogları da takip edebilir ve beğendiğiniz yayınları kendi blogunuzda yeniden yayınlayabilirsiniz.

Profesyonel, Tumblr’ın kullanımı oldukça basit, hiçbir maliyeti yok ve mobil bir cihazda kullanım için ideal. Ancak, içerik Tumblr ekosisteminde kaldığından ve bundan para kazanmanın bir yolu olmadığından, daha gelişmiş bir blog için ideal değildir.  

5. Typepad

Profesyonel blog platformu

Ücretsiz deneme
Sınırsız özelleştirme seçenekleri
Tamamen barındırılan
Ücretsiz seviye yok

Typepad , profesyonel blogcu için tasarlanmış tamamen gelişmiş bir blog platformudur. E-postadan, bir web tarayıcısından veya mobil cihazdan yayınlanabilme özelliği de dahil olmak üzere bir ton esneklik sunar. Ayrıca, Google Analytics ile kolayca bütünleşir ve kendi ortaklık planına sahiptir.

Typepad, özel bir görünüm için Tema Oluşturucu ile tasarım özelleştirmesini ve kendi özel şablonunuzu oluşturma veya özel CSS ile bir temayı değiştirme seçeneğini destekler. Typepad de tamamen barındırılıyor ve kullanılabilir desteği var. 

14 günlük ilk denemeden sonra, sınırsız depolama alanı olan dört bloga kadar aylık 8,95 ABD Doları (8 £) başlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir