Spotify 100 milyon Premium aboneye sahip

İlk 75 milyon aboneye ulaşmasından 12 ay sonra, Spotify bugün 100 milyon kullanıcının dünyadaki Premium hizmetini verdiğini açıkladı . Haber, bir önceki yıla göre % 32’lik bir büyümeyi temsil ediyor ve Spotify’ın gelir rakamlarının % 33 ile 1.51 milyar Euro (1.67 milyar $) arasında etkileyici bir şekilde artmasına yardımcı oldu.

Spotify’ın reklam destekli hizmet kullanıcıları dahil, akış şirketinin şu anda toplam 217 milyon aktif kullanıcısı var. Bu rakam son çeyrekten 10 milyon, on iki ay öncesine göre 44 milyon arttı.

Avrupa bir kez daha Spotify’ın en önemli pazarı olmaya devam etti ve ardından sırasıyla Kuzey Amerika ve Latin Amerika geldi. Özellikle Kuzey Amerika’da Premium abone büyümesi, Spotify’ın Samsung, Google ve Hulu ile olan ortaklıkları ile sürdürüldü.

Spotify kullanıcı sayısı artış grafiği

Samsung özellikle alma alıcılar hangi geçenlerde yayımlanan Galaxy S10, dahil olmak üzere akıllı telefonlar önceden Spotify uygulaması yükleyerek servis etmiştir. Spotify Premium ilk 3 ay ücretsiz müşterilerine hizmet vermektedir. . Öte yandan Google, Spotify Family Plan kullanıcılarına , popülerliği nedeniyle hem İngiltere hem de Fransa’ya genişletilmiş bir promosyon olan ücretsiz Google Home Mini’yi sundu . Son olarak, Hulu ve Spotify kısa süre önce ilgisini artıran paket tekliflerinin fiyatını düşürdüler.

Bu çeyreğin sonunda Spotify, 222 ila 228 milyon kullanıcısı olmasını bekliyor; bunun 107 ila 110 milyonu Premium abone olmalı. Bu büyümeyi hızlandırmak yukarıda belirtilenler gibi promosyon teklifleri olmaya ve Spotify’ın lansmanını takip eden ayda 2 milyon kullanıcıyı kaydettiği Hindistan gibi olmaya devam edecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir