2020’nin en çok beklenen oyunları

2020 yılının en çok beklenen oyunları

2019 yılının son yaz ayına girdiğimiz bu günlerde oyuncular olarak 2019’un bize sunabilecekleri hakkında hemen hemen her şeyi biliyoruz. Gerekse şu ana kadar çıkmış oyunları oynayarak, gerekse 2019’un son yarısında çıkacak oyunlar hakkında açıklanan bilgilerle artık 2019 oyunlarına olan merakımız yerini heyecanlı bir bekleyişe bıraktı. Ancak 2020 bizlere 2019’dan çok daha fazla içerik sunuyor gibi görülüyor. Yeni nesil oyun konsollarının çıkışıyla beraber oyun dünyası da 2020 yılı itibari ile hız kazanıyor. Biz de bu yazımızda sizlerin merakına biraz da olsa cevap olabilmek için bu yazımızda “2020’nin En Çok Beklenen Oyunları” listemizi sıraladık

  Gods & Monsters

Ubisoft’un basın toplantısında ortaya çıkan bu oyun Assassin Creed Odyssey’in geliştiricilerinin başka bir oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Nintendo Switch platformunda çıkacak olması ve Nintendo ile eşleşmiş olan çizgi filmsi çizimleri nedeniyle bu oyun bir çok oyuncu tarafından Zelda: Breath of the Wild’a benzetildi.

Peki, bu oyun neden 2020’nin en çok beklenen listesinde?

AC Odyssey, genel olarak hikaye odaklı bir oyun oldu. Bu nedenle oyunda savaş mekaniklerinden çok hikayeye odaklanılmış bir yapım görüyoruz. Tabii ki bu oyunun savaş mekaniklerinin iyi olmadığı anlamına gelmiyor. Ancak antik yunan mitleri oyun içinde sıkça mevcuttu. Özellikle de DLC’lerinde bu hikaye bazlı ilerlemelerini daha da arttırdılar.

Ancak Assasin Creed oyuncuları geçmiş oyunlardaki Hidden Blade hissini de almak istiyorlar gibi görünüyor. Bunu AC Odyssey’de tam olarak sağlayamayan yapımcılar bizim görüşümüze göre bu oyunda bize o istediğimiz dövüş mekaniklerini ve kılıç hissini yaşatacaklar

Ayrıca bu AC Odyssey’in gerçekten çok iyi bir oyun olduğunu düşünürsek, bu firmanın yeni oyununun bu listede olması şaşırtıcı gelmiyor.

 Marvel’s Avengers

Tam teşekküllü Marvel destekli Avengers oyununun beklentisi gerçekten hayranların merakla beklediği bir şeydi. E3 konferansında duyurulan Marvel’s Avengers ile sonunda bu oyuna kavuşacağız

Her ne kadar E3 ön gösteriminde grafiksel açıdan izleyicileri pek tatmin etmemiş olsa da, henüz piyasaya çıkmamış bir oyun olduğunu düşünürsek, aldıkları tepkilerden yola çıkarak oyunun beğenilmeyen yerlerinde değişiklikler yapacaklarını umuyoruz

Dürüst olmak gerekirse, Crystal Dynamics, E3 konferansında söz verdikleri mükemmel ses unsurlarının yarısını bile gerçekleştirmeyi, Marvel’in bu oyunu gerçekten oyuncualrın çok seveceği bir oyun olacaktır.

Dying Light

İlk Dying Light oyunu oyunculara oldukça tuhaf bir öncül tanıttı: Parkur mekaniğine sahip bir zombi oyunu! Dying Light, bu alışıldık yapısına rağmen aksiyonu ve mekanikleriyle çok sevilen bir oyun oldu.

Seriinin ikinci oyunu da, ilki gibi eğlenceli ve aksiyonlu geçecek gibi duruyor. Yeni özellikleriyle çok daha büyük ölçekli ve daha ilginç unsurlardan oluşan bir oyun yaratıyor olduğunu bildiren firma geliştiricileri en büyük sürprizi ise sona saklamış.

Oyunda yaptığınız seçimlerle, şehri radikal bir şekilde değiştirmek ve karakter NPC’lerini öldürmek gibi, tıpkı The Witcher veya Mass Effect oyunlarındaki gibi mekanik eklediklerini belirten geliştiriciler, ayrıca ana hikayenin yalnızca Dying Light 2 içeriğinin yaklaşık yüzde ellisini oluşturduğunu belirtti.

Halo: Infinite

Yeni bir Halo oyunu her zaman heyecan vericidir. Özellikle son birkaç yıldır Xbox oyunlarının çok ilgi çekmediği bu dönemlerde daha da fazla heyecan verici oluyor.

Şu ana kadar yayınlanan bilgiler doğrultusunda Halo: İnfinite, Serideki tüm önceki oyunlardan farklı olarak, oyun açık dünya yaklaşımına daha çok yaklaşmış gibi duruyor.

Maalesef, hayranlara henüz oyunun gerçekte nasıl olacağına dair gerçek bir görüntü verilmedi ve hikaye hakkındaki detaylarda çok seyrek (sadece yeni oyunun Halo 5’in olaylarından sonra gerçekleşeceği ve Usta ile Şefin karşı karşıya geldiği görülüyor). Bu belirsizlik nedeniyle listemizde daha üst sıralara tırmanamamış olsa da, Halo: Infinite ile ilgili her bilgiye göz atmaya devam etmeliyiz.

 Final Fantasy 7 Remake

Uzun süredir devam eden seride, Remake almayı en çok hak eden oyun şüphesiz ki Final Fantasy 7’di.

Şimdiye kadar görülen tüm videolar, görüntüler ve bilgilere bakacak olursak, Remake versiyonu inanılmaz derecede umut vaat ediyor gibi görünüyor. Yeni grafikler, oyunu bu kuşağın grafik kalitesinin zirvesine taşıyarak, tüm klasik karakterleri ve hayranlarının güzel bir modern renk tonunu dahilinde oyunculara sunuyor.

Oyun güncellemesi de benzer şekilde umut verici görünüyor. Üç kişilik dövüşler ve küçük sıra tabanlı unsurların karışımı orijinal oyunu oynamış olanları da, daha ilk defa oynayacak olanları da memnun edecek şekilde yeni ve eskinin fantastik bir karışımını güzel bir biçimde biz oyunculara sunuyor.

Elden Ring

Elden Ring’i bu listenin üst sıralarına taşıyan iki unsur var. Biri Dark Souls, diğeri ise George R.R. Martin.

Elden Ring, E3’te tanıtılan en ilgi çekici yapımlardan biri. Henüz hakkında çok büyük bir bilgi bilmediğimiz halde Halo’yu geçmesinin sebebi iste George R.R. Martin ve Dark Souls ortaklığı. Dark Souls’un yapımcıları bu yeni oyun için hikaye yazarlığına George R.R. Martin ile anlaşmışlar.

Dark Souls’un her ne kadar kanser bir oyun olsa da çok sevildiğini düşünürsek ve Buz ve Ateşin Şarkısı gibi muazzam bir seriyi bizlerle buluşturan Martin’in ortaklığını düşündükçe bu oyundan kesinlikle kötü bir şey bekleyemiyoruz.

Watch Dogs Legion

Watch Dogs serisindeki ilk oyunun, kuşağın tartışmasız en büyük hayak kırıklığını yaratan oyunuydu. Bunu gören Ubisoft’un bilgisayar korsanlığı unvanıyla devam etmekten rahatsız olması ve üçüncü oyunun inanılmaz derecede umut verici görünmesi sürpriz oldu.

Trailerda gösterilen Londra’nın yakın geleceğinin yeni ortamı çok heyecan verici duruyor. Ayrıca NPC’lerin oyun içinde çok önemli ve büyük bir yer kaplayacağı gerçeği de bizlere firmanın bu oyun üzerinde gerçekten çok çalışmış olduğunu gösteriyor.

Legion’un bu yüksek beklentileri karşılayıp karşılamayacağı ise bir başka mesele. Ancak Ubisoft’un nihayetinde biz oyunculara umut verici bir oyun vaat ettiği kesin.

Ghost of Tsushima

Geçtiğimiz yıl E3’te gösterime girmesinden bu yana, bu oyunla ilgili çok fazla konuşma ya da yeni bir çekim yapılmamasına rağmen, oyuncular Ghost of Tsushima’yı unutmamış gibi görünüyor

Geçen yılınki E3’ten bu yana, oyunculara mükkemmel kılıç mekanikler gösteren başka bir oyun daha çıkmadı. Ghost of Tsushima’nın mekaniklerini ile For Honor ile kıyasyabiliriz. Ancak bu kıyaslamada da akıcı dövüş sahneleri ve grafikleriyle Ghost of Tsushima liderliği alıyor.

Bu, oyuncuların uzman bir kılıç ustası gibi hissetmelerini sağlayacak bir deneyim yaratacak gibi duruyor. Oyunun kendisi de dövüş mekanikleri dışında  kesinlikle çok güzel görünüyor ve Sucker Punch ekibi bu oyunun , önceki serileri olan Infamous gibi zengin içerikleri olduğunu belirtiyor.

The Last of Us: Part 2

İlk Last of Us oyunu, Naughty Dog’un zaten geniş oyun koleksiyonuna katılan harika bir oyundu.

Mükemmel ses oyuncuları ve Neil Druckmann ve Bruce Straley’nin ördüğü hikaye tamamen harikaydı .Her nasılsa, bir zombi oyunu olmasına rağmen, duygu izlerini yansıtmayı belki de diğer bir çok oyundan daha iyi başardı.

İlk oyunun sonunda oyuncular muhtemelen tek oyunluk bir seri bekliyorlardı. Hatta bunu istiyorlardı çünkü başka bir oyunla bu güzel hikayenin üzerine leke sürülmesini istemiyorlardı

Yine de, ikinci oyunun çıkmasıyla oyun dünyası yine heyecanlandı. Özellikle de harika bir yeni hikaye ile karşılaşacağımızı ve bu hikayeye 2019 – 2020 yıllarının oyun konusundaki teknolojik gelişmelerinin ekleneceğini düşününce bizleri kesinlikle mükemmel bir yapım bekliyor olacak.

Cyberpunk 2077

Mike Pondsmith’in Cyberpunk dünyası, türünün en ilgi çekici tarzlarından biri .Sibernetik protezler, Morgan Blackhand gibi karakterler, benzersiz çeteler ve Night City’nin kendisi hem masa üstü hem de video oyunları için mükemmel bir ortam yaratıyor ve bu dünyaya emanet edilebilecek tüm stüdyolardan CD Projekt Red kadar daha değerli bir geliştirici yok.

Bu geliştiriciler, The Witcher serisini oyunlara adapte ettikleri süre boyunca oyun yapma becerisinin yanı sıra şirketin ne kadar tüketici dostu olduğunu da kanıtladı. bu nedenle oyuncular bu firmaya inanılmaz derecede güveniyorlar.

Ayrıca oyunun görsel açıdan ve hikaye açısından inanılmaz derecede güzel olduğunu yayınlanan videolardan ve bilgilerden de anlayabiliyoruz. He tabi bir de Keanu Reeves gerçeği de var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir