ABD’nin yaptırımlarına rağmen Huawei, chipset teknolojisini İngiltere merkezli ARM’den almaya devam edecek

ABD hükümetinin Huawei yasağı sıkıntılı oldu, ama en azından akıllı telefonları için işlemciler açıktı: Çinli şirkete yongaseti teknolojisi sağlayan İngiltere merkezli ARM, ABD ticaret yaptırımlarını ihlal etmeden yapabileceğine karar verdi.

Huawei, P30 Pro ve Mate 30 Pro gibi akıllı telefonlarında bulunan yonga setlerini tasarlamak için ARM tasarımlarını kullanıyor. Reuters raporuna göre, ARM yasal ekibi, teknolojinin İngiltere’de yayınlanmasından bu yana ABD’nin çıkardığı ticari yaptırımları ihlal etmediğine karar verdi.

Bu, ABD yasaklarının kaldırılmasının ardından Mayıs ayında durdurulmuş olan ikisi arasındaki işi yeniden başlatmalı. ABD hükümeti, bazı firmalara kasım ayına kadar yasaklanması konusunda bir tazminat verdi, ancak daha çok Huawei ile iş yapmalarını engellemek için zaman ayırmalarını sağladı.

En azından şimdi Çinli teknoloji devi, en yeni Mate 30 telefonlarında ve katlanabilir telefonunun ikinci baskısı Huawei Mate X’te yer alan en yeni Kirin 990 işlemcilerini güçlendirmek için akıllı telefonlarının hala önemli bir teknolojiye sahip olabileceğini gösteriyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir