Disney Plus, Fox filmlerini izleten sinemaları durduruyor

Disney Plus, Kasım ayında başladığında, Marvel, Star Wars, Pixar ve hatta 21. Yüzyıl Fox’tan bir dizi film ve franchise ile lansmanı olacak. Ancak, Disney’in Fox’un edinilmesi ve pek çok kişi tarafından Disney’in yayın hizmetine getirdiği hit dizisi ve IP’nin memnuniyetle karşıladığı anlaşılıyor bu da izleyiciler için bazı olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Vulture, şimdi Disney’de yeni mülkiyet altında olan bazı Fox filmlerini gösterme haklarını reddeden çeşitli sinema sahipleri ve film festivali programcıları hakkında bir rapor yayınladı.

The Omen, The Fly, Moulin Rouge ve çeşitli Alien filmleri gibi başlıkları göstermek artık zor, Disney’in daha önce sıkıntı çeken kurumların isteklerini reddettiği bildirildi.

Disney, burada niyeti hakkında henüz bir açıklama yapmadıysa da, Vulture, kısıtlamaların kar amacı gütmeyen işletmelere veya kamu sanat kurumlarına uygulanmayacağını söyleyen bir film dağıtıcısından söz ediyor.

Daha da endişe verici olan şey ise, Fox filmleri için yeni yasanın tutarlı bir şekilde uygulanmadığı, farklı distribütörlerin belirli filmleri farklı nedenlerle, açıklama yapılmadan veya Disney kriterlerine uygun olsalar bile iptal edildiğini gösterme haklarına sahip olduklarını görmeleri.

Disney Plus, Kasım ayının ortasındaki ilk birkaç bölgesinde piyasaya sürülmeye başladığında, bir Disney dünyası geniş çapta açılmak üzere, ama aynı zamanda, dünyanın çok daha küçük hale geldiği anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir