Amazon kasasız marketleri 2020 yılında açabilir

Yeni bir rapora göre, Amazon 2020 yılının ilk çeyreğinde olduğu gibi kasasız marketler açabilir. İddia edilen mağazalar, Amazon Go marketlerinde kullanılan aynı teknolojiyi, sızıntıyı iddia ederek müşterilerin istediklerini almalarını ve daha sonra ayrılmalarını, çıkış çizgileri gerekmediğini gösterir. Şirket, teknolojisini başka şirketlere de lisanslayabilir. Amazon Go markalı süpermarketlere, Bloomberg’den çıkan bir rapora göre, Amazon’un diğer perakendecilere kasiyersiz teknolojisini kendi mağazaları için lisanslama imkânı verme ihtimalini aradıklarını iddia ettiği yeni bir rapora göre benzer pop-up mağazalar eşlik edecek.

Bu iddia edilen süpermarketler için kesin bir lansman tarihi belirtilmemiş olmasına rağmen, rapor Amazon’un yeni mağazalarına kapılarını açabileceğini, aynı zamanda da lisans fırsatını da başlatabildiğini iddia ediyor. Teknolojinin süpermarket ölçeğinde test edilmesinin Seattle’da 10 bin 500 metrekarelik bir alanda gerçekleştiği söyleniyor.

Amazon’un teknolojisi, müşterilerin eşyalarını ödemek için bir ödeme hattında durmalarını gerektiren geleneksel mağazaların aksine, bir müşterinin arabasına ne koyduğunu tespit etmek için kameralar ve sensörler kullanır. Bu öğeler mevcut Amazon hesaplarını kullanarak Amazon uygulaması içinde otomatik olarak hesaplanır ve ödeme yapılır.

Teknoloji, bazı mağazalardaki market alışveriş sepetlerinde bulunan nadir bulunan kendiliğinden tarama teknolojisinden bir adım daha ileri gidiyor. Bu sistemle, kullanıcılar öğeleri sepetlerine koyarken tarar, ardından bir mobil uygulama kullanarak ödeyebilirler. Bu sistemler tipik olarak müşterilerin makbuzlarını ayrılmadan önce kapıda kontrol ettirmelerini gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir