AMD Radeon Pro vega grafikli MacBook Pro 15 inç yakında

Yeni MacBook Air , iPad Pro ve Mac mini , Apple Event’in odak noktası olabilir, ancak görmek için heyecanlandığımız bir başka şey de, AMD Vega grafiklerine sahip yeni MacBook Pro’lar ile  yakında gelecegini duyurdu.
MacBook Pro 15 inç özel olarak Kasım ayı sonlarında yeni Radeon Pro Vega 16 ve 20 ayrı grafik kartı seçenekleri kazanacaktır. Bu yeni GPU konfigürasyon seçenekleri, eski Radeon Pro 500 serisi grafiklerin yerini Apple’a göre %60 daha hızlı daha iyi performans sunmak üzere değiştireceğini belirtti.

AMD’nin Radeon Pro Vega 16 ve 20 GPU’ları, 20’ye kadar bilgi işlem birimi ve 2. nesil HBM2 belleği içerecek. Kullanıcıların birinci sınıf HD oyuna duyarlı 3D render ve şaşırtıcı derecede hızlı video veya fotoğraf düzenleme yapabileceklerini vaat ediyor.
AMD, yeni Radeon Pro Vega grafiklerini gerçekten yetenekli bir mobil iş istasyonu ve taşınabilir PC oyun makinesi isteyen  ince ve hafif dizüstü bilgisayarında kullanmayı planlıyor. MacBook Pro 15 inç, Radeon Pro Vega grafiklerini alan dizüstü bilgisayarda entegre edecektir.
Apple bu yeni Radeon Pro Vega grafiğinin fiyatlandırmayı nasıl etkileyeceğini henüz duyurmadı. Fiyatlandırma yapıldığı zaman Apple Store’da güncelleme yapılacağının bilgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir