Android 10′ a sahip Sony telefonları

Sony, son zamanlarda akıllı telefon haberlerinde tam olarak yerini alamadı. Şirket ,tasarımı, kameraları ve açık kaynak kodlu Android ve modding konusundaki kararlılığı nedeniyle Android hayranları arasında çok elverişli bir konuma sahipti. Bunların hepsi pratikte zamanla ortadan kayboldu.

Sony, yıllarca akıllı telefon hattını kısarak, düşük seviye ve orta seviye modellerin çoğundan uzaklaştı. Sadece Japonya’da serbest bırakılan telefonları düşünseniz bile, muhtemelen son iki yılda piyasaya çıkan tüm Xperia telefonları yalnızca ellerinizde sayabilirsiniz.

Android 10 güncellemesi alacak olan telefonlar çok da olsa, bundan çok daha az. Japon havayolu şirketi NTT DoCoMo, Aralık ayındaki en son Android sürümünü alacak olan telefonların bir listesini çıkardı.

– Xperia XZ2
– Xperia XZ2 Premium
– Xperia XZ2 Kompakt
– Xperia XZ3
– Xperia Ace
– Xperia 1
– Xperia 5

Bu sadece NTT DoCoMo için geçerli olabilir, ancak önceki yıllar bunun uluslararası Xperia modelleri için aynı olacağını ileri sürdü. Sumaho Info, Japon modellerin uluslararası güncellemelerden daha sonra güncelleme yaptıklarından, Sony’nin Android 10’u kasım ayına kadar listelenen telefonlara yaymaya başlayabileceğinin teorisini bile veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir