Hyundai arabalarda akıllı seyir kontrolü

Hyundai, dünyanın ilk Makine Öğrenimi tabanlı teknolojisini Akıllı Seyir Kontrolü (SCC-ML) olarak adlandırdığını duyurdu. SCC-ML, sürücüye özel bir deneyim yaratmak için sürücünün modellerini kendi kendine sürüş davranışına dahil etme amaçlı bir teknolojidir. Hyundai, teknolojinin bir endüstri olduğunu ve gelecekte bu teknolojiyi uygulamayı planladığını söylüyor. Akıllı Seyir Kontrolü (SCC), sürücü tarafından seçilen bir hızda seyahat ederken öndeki araçla mesafeyi korumak için kendi kendine sürüş özelliği ve çekirdek teknolojisini sağlıyor. SSC-ML, AI ve SCC’yi sürücünün düzenini öğrenebilen bir sistemde birleştirir.

Hyundai, makine öğrenmesiyle Akıllı Seyir Kontrolünün özerk bir şekilde sürücününkiyle aynı düzende sürdüğünü söylüyor. Hyundai, önceki Akıllı Seyir Kontrolünün, sürücünün öndeki araçtan olan mesafe ve hızlanma gibi sürüş şeklini manuel olarak ayarlamasını istediğini söyledi. Hyundai, geçmiş sistemde, sürücünün SCC sisteminin sunduğu sürüş tarzı farkını algıladığını söylüyor.

Bu sürüş tarzı farkı sürücüyü teknolojiyi kullanmak konusunda isteksiz hale getirdi. SCC-ML, sürüş bilgilerini sürekli olarak almak ve merkezi bir bilgisayara göndermek için ön kamera ve radar gibi sensörleri kullanır. Bilgisayar ilgili ayrıntıları ayıklar ve sürücünün kalıplarıyla ilgili bilgileri toplar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir