Android 10’u unutun, Google Android 11 onaylandı!

Android 10 yalnızca Eylül 2019’da resmi olarak piyasaya sürülmüş ve yalnızca sınırlı sayıda akıllı telefonda kullanılabilmesine rağmen, Google, bir sonraki işletim sisteminin Android 11 olarak adlandırıldığını onayladı.

Google, Ekim ayının sonlarında yapılacak Android Dev Zirvesi için programını açıklarken geliyor ki etkinliklerden biri ‘Android 11’de Kapsamlı Depolamaya Hazırlanma‘ başlıklı konu. Oldukça inkar edilemez görünüyor, o zaman, Android 10 yakında Android 11 tarafından takip edilecek.

Buradaki asıl sürpriz, Google’ın yayınlanmadan önce Android 11 ismini teyit etmesidir, geçmişte olduğu gibi teknoloji şirketi de yazılımı referans almak için kod isimleri kullanıyordu. Android 10, Android Q olarak biliniyordu, Android 9 P idi, vb.

Android 10 açıklandığında, Google, alfabetik olarak değil, sayısal tabanlı bir organizasyon sistemiyle ilerlemeye söz verdi ve şimdi kod adları ile aynı şeyi yapıyor gibi görünüyor.

Android 10’un piyasaya sürülmesinden sadece birkaç hafta önce onaylanması da önemli, ancak Android 11’i çoğu telefonunda Android 10 mevcut olmadan önce halefi olacağını biliyoruz.

Kapsamlı Depolama nedir? Bu, hangi bilgilere ve dosyalara uygulamaların erişebileceğini düzenlemenin bir yoludur. Amaç, güvenlik yanı sıra uygulama okuma ve yazma hızını artırmaktır. Özelliğin Android 10’un bir parçası olması amaçlandı, ancak geliştiricinin nasıl uygulandığına dair şikayetleri nedeniyle geri çevirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir