Android için en iyi ikon paketleri

Telefonunuzda kullandığınız temanın görünüşünden sıkıldıysanız ancak kullanışlı olması bakımından da seviyorsanız telefonunuzun ana ekranının görüntüsünü özelleştirmenin başka yolları da olduğunu aklınıza getirmelisiniz. İşte ikon paketleri tam da böyle durumlar için varlar. İkon paketlerini kullanarak ana ekranınızda duran uygulama ikonlarına farklı görüntüler vererek, telefonunuzun ana ekranını daha eğlenceli ve güzel hale getirebilirsiniz.

Hali hazırda Google Play üzerinden erişebileceğiniz binlerce ikon paketi uygulaması var. Ancak bu kadar fazla seçenek olmasına rağmen, malesef bu uygulamalar arasından çok büyük bir kısmı optimize çalışmıyor. Biz bu yazımızda sizlere Google Play üzerinden ulaşabileceğiniz, telefonunuzla en optimize şekilde çalışacak 8 ikon paketini tanıtacağız.

1- DARKMATTER

DARKMATTER’ın ikon çizimleri, Bir kağıt üzerine renkli 2 boyutlu çizimler yapılmış, kenarları da ünce bir siyah şeritle geçilmiş gibidir. Bu çizim tarzıyla okul sıralarına çizdiğimiz ve ya derste canımız sıkıldığı zaman defterlerimize yaptığımız çizimlerin içleri boyanmış haline benzer. Bu çizim tarzı nedeniyle neredeyse tüm duvar kağıtları üzerinde güzel duran bir ikon tasarımına sahiptir. DARKMATTER’da 3000 üzerinde ikon bulunuyor.

2- PixBit

PixBit’ta Android tarafından sunulan simgelerin 8-bit piksel versiyonları mevcuttur. Ayrıca kendine özgü piksel ikon paketleri de mevcuttur. Bu simge paketi, hem tam renkli hem de minimalist olarak 1000’in üzerinde müthiş 8-bit ikona sahiptir. Eğer eski video oyunları hayranıysanız, bu simge paketi mutlaka sahip olmanız gereken bir şey. Aynı zamanda “pixel art” saat widget ve duvar kağıtları da içerir.

3- RETRORIKA

RETRORIKA, “Google’ın Materyal Tasarımını” alan ve üzerine vintage bir dönüşüm uygulayan simge paketidir. Renk paleti, vintage dönemin izlerini taşıyan renkler ve çizgileri bir araya getirerek telefonunuzu eski döneme götürüyor. Bu simge paketi, ana ekranınızda mükemmel bir retro havası elde etmek için yaklaşık 4.000 ikon ve 120+ duvar kağıdına sahiptir.

4- CandyCons

CandyCons, “Google’ın Materyal Tasarımı” dilinden ilham alan renkli ve eğlenceli bir pakettir. Google son Android versiyonlarında uygulamaların simgelerine fix olarak yuvarlak bir şekil verdiği halde CandyCons her uygulamaların simgelerinin kendi şekli olmasına izin veriyor. Bu simge paketinde, 1000’den fazla ikon ve bazı uygulamalar için birden fazla renk çeşidi vardır.

5- Pix UI Icon Pack 2

Pix UI (asıl olarak Pixel Icon Pack), Google Pixel görünümünü her cihaza ulaştırmayı amaçlıyor. Bu ücretsiz simge paketi yaklaşık 7.000 simgeden oluşan büyük bir kütüphaneye sahiptir. Hepsi, Google’ın yavaşça benimsemiş olduğu düz, yuvarlak simge tasarımına uyuyor. Ayrıca uygulamada yer alan Materyal Tasarımı duvar kağıtları da vardır.

6- Voxel

Voxel Icon Pack tamamen kusursuz kareler, sade renkler ve uzun gölgelerle oluşturulan simgelerden oluşuyor. Her simge, uzun bir gölgede beyaz bir simgeye sahip renkli bir kareden oluşur. Sonuç olarak bu ikonlar, herhangi bir ana ekranda mükemmel olan canlı ve minimalist bir görünüm oluşturur. Dahili olarak 3.000 ‘den fazla ikon barındırır ve her zaman daha fazlası kütüphanesine eklenmektedir.

7- Delta

Delta’nın simgeleri minimal ve küçüktür, bu da gerçekten temiz ve düzenli bir görünüm oluşturur. Delta’da bulunan simgeler, simgelerin kendi resminden çok farklı değildir. Ancak biraz daha pastel bir görünüm ile daha farklı bir tarzı yansıtırlar.

8- Whicons & Zwart

Whicons ve Zwart aynı madalyonun iki yüzü gibi olan uygulamalar. Çok minimal bir ana ekran için çabalıyorsanız, bu simgeler paketlerini çok seveceksiniz. Whicons’ta beyaz simgeler bulunurken, Zwart tamamen siyah. Bu sayede seçeceğiniz duvar kağıdına uygun olarak simgelerinizi ayarlayabilir ve mükkemmel bir ana ekran görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir