Android İçin Ses Nasıl Geliştirilir

Dahili hoparlörler çoğu akıllı telefon sahibi için sürükleyici olabilir, ancak akıllı telefonlarda Android ses ve sesini nasıl geliştireceğinizi işte burada bulabilirsiniz. Çoğu akıllı cihazdan gelen ses neredeyse hiçbir zaman yeterince yüksek değildir ve çoğu zaman ses kalitesi de aynı derecede düşüktür. Bununla birlikte, telefonunuzun ses seviyesini ve kalitesini artırmak için kulaklık ses artırıcı uygulamalar da dahil olmak üzere birçok farklı yöntem vardır ve hatta daha genel olanları kullanmak yerine cihazınızla sağlam bir kulaklık setini eşleştirmek de mümkündür.

Android ses deneyiminizi ayarlar aracılığıyla optimize edebilirsiniz. Ancak Android cihazların tümü bu özelliğe sahip değildir, bu nedenle herkes için işe yaramaz. Cihazınızda varsa, işlem kolaydır. Ve ilk defa yaptığınızda, gelecekte ses ayarlarınızı hızla geliştirebileceksiniz.

1 – Ses Seviyesi ve Ses Ayarlarınızı Kontrol Edin

Bir telefona sahip olan kaç kişinin sesi geliştirmek için bir kaydırıcıya veya başka bir kontrole dokunup dokunamayacağını görmek için ayarlarına girmediğine şaşırabilirsiniz. Bu basit hareket, sesi artırmaya yardımcı olabilir. Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasına dokunun ve Ses ve titreşim bölümüne gidin. Bu seçeneğe dokunmak, Ses seçimi dahil olmak üzere daha fazla seçenek getirecektir . Ardından, telefonunuzun birçok yönünün sesini kontrol etmek için birkaç kaydırma çubuğu göreceksiniz. Medya kaydırıcısı, sesi ses ve diğer medya uygulamalarından alçaltmak veya arttırmak için kullanmak istediğiniz gerçektir.

Android sahipleri ayrıca Ayarlar’ın Ses ve titreşim bölümündeki  bazı ekstra ses ayarlarını da kontrol edebilirler. Ses kalitesi ve efekt seçimini kontrol etmek için en alta doğru kaydırın. Buna dokunulduğunda, telefonunuzun ses kalitesini yükseltmeye yardımcı olmak için kullanılabilecek çeşitli kaydırıcılar ile Android eşitleme getirilecektir.

2 – Ses Seviyesi Güçlendirici Uygulamaları Kullanın

Google Play Store’da bulunan ve akıllı telefonunuzun doğal ses seviyesini artırdığını iddia eden birçok uygulama var. Bunların çoğu gayet iyi çalışıyor. Söylediğimiz gibi, Google Play Store’da birçok ses yükseltici uygulama var ve şu anda telefonunuzda işe yarayacak bir uygulama bulunup bulunmadığını görmek için bunlara göz atabilirsiniz. Telefonunuzun hoparlörlerinin sesini, bu uygulamalardan birini kullanarak artırmanın, konuşmacı donanımına uzun vadede gerçekten zarar verme potansiyeli taşıdığını unutmayın; bu nedenle, başka bir yöntemi denemek veya bu güçlendirici uygulamalardan birini küçük dozlarda kullanmak isteyebilirsiniz.

3 – Hoparlörlerinizin Temiz olduğundan emin olun

Akıllı telefon sahiplerinin çoğunluğu olmasa da çoğu, cihazı korumak için cihazlarının çevresine metal parçalar koyuyor. Ancak, bazı durumlarda telefonunuzdan çıkan seslerin bir kısmını engellemiş olabilir. Olanlar buysa, telefonunuzun hoparlörü için yeterince açık olan yeni bir kılıf bulmak isteyebilirsiniz.

Telefonunuzdaki hoparlör ızgaralarını temizlemeye de bakmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, örneğin parçacıkları ve diğer parçaları ızgaralardan dışarı üflemek için basınçlı hava kullanmak gibi birkaç etkili yol vardır. Daha ucuz bir yöntem ise herhangi bir bant türünü alıp hoparlör ızgaralarına yapıştırmaktır. Daha sonra musluğu ızgaradan çıkarın ve umarım hoparlörlerden bir miktar toz ve parçacık çıkacaktır. Bir telefonun hoparlör ızgarasını temizlemek için sadece bir boya fırçası kullanılabilir.

Son olarak, müzik dinlemek veya en sevdiğiniz müzikleri dinlemek için kulaklık kullanıyorsanız, kulaklık jakını temizlemeyi düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir