Android’de Netflix Şifrenizi Nasıl Değiştirilir?

İlk işlem olarak Netflix uygulamasını başlatarak işe koyulun.Sağ üstteki Yardım düğmesinin yanındaki Oturum Aç düğmesine tıklayın.Giriş ekranındayken yardıma mı ihtiyacınız var? seçeneğine tıklayınız.Daha sonra giriş yardımı için özel bir Netflix web sitesine gönderiliceksiniz.

Buradan şifrenizi sıfırlamanın üç yolu vardır: e-posta, kısa mesaj veya sesli arama. Kısa mesaj veya sesli arama seçeneklerini seçmek istiyorsanız, Netflix hesabınıza aynı telefon numarası ile bağlamış olmanız gerektiğini unutmayın.

E-posta seçeneğini seçerseniz, Netflix giriş bilgileriniz için kullanılan e-posta adresini girin ve Bana E-postala düğmesine dokunun.Buradan, birincil gelen kutunuzda Netflix’ten bir e-posta gelip gelmediğini kontrol edin. E-postayı açın ve Şifreyi Sıfırla’ya dokunun.Bağlantı, tarayıcınızda yeni şifrenizi oluşturabileceğiniz ve onaylayabileceğiniz yeni bir sekme açmaktadır.

Kısa mesaj seçeneğini seçerseniz, Netflix hesabınıza ekli olan telefon numarasını girin. Bana kısa metin gönder düğmesine dokunun ve  bir doğrulama kodu içeren bir metin mesajı için birkaç saniye bekleyin. Doğrulama kodunu yazın ve  Doğrula düğmesine basın. Bu işlem bittikten sonra yeni bir şifre oluşturabilir ve onaylayabilirsiniz.

Son olarak, sesli arama seçeneği Netflix’in sizi bir doğrulama kodu ile aramasını sağlar. Önceki adımda olduğu gibi Netflix hesabınıza eklenmiş telefon numarasını girin ve Beni Ara‘ya dokunun.Otomatik telefon araması için, telefonunuzu çalması için bir doğrulama koduyla birkaç saniye bekleyin. Kodu aldığınızda, yazın ve  Doğrula’yı tıklayın . Bu işlem bittiğinde, yeni bir şifre oluşturmakta özgürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir