Android’den Mac’e dosya aktarma

Android hakkındaki en güzel şeylerden biri, telefonunuzu USB ile bağlayarak dosyaları bir masaüstü PC veya dizüstü bilgisayara kolayca kopyalayıp yapıştırabilmenizdir. Ne yazık ki, Android telefonunuz ve Mac‘iniz varsa işler o kadar kolay değildir.

Aşağıda Android Dosya Aktarımı’nı nasıl kullanacağınız konusunda size rehberlik edeceğiz, ancak dikkatlice okumalı ve aynı zamanda Android’den Mac’e aktarmayı çok daha kolay hale getirecek bir kaç seçenek göstereceğiz!

Android Dosya Aktarımı kullanarak Android’den Mac’e dosya aktarma

  1. Android web sitesinden Mac için Android Dosya Aktarımı’nı indirin. Uygulamayı kullanmak için macOS 10.7 veya daha üstünü kullanmanız gerektiğini unutmayın.
  2. AndroidFileTransfer.dmg dosyasını açın.
  3. Android Dosya Aktarımı uygulamasını Bulucu açılır penceresindeki Uygulamalar klasörüne sürükleyip bırakın.
  4. Android Dosya Aktarımı’nı çift ​​tıklayın. Muhtemelen uygulamanın internetten hızlı bir güvenlik kontrolü olarak indirilmiş olması istenir. Devam etmek için Aç’ı tıklayın.
  5. Telefonunuzu bir USB kablosuyla Mac’inize bağlayın; Android Dosya Aktarımı otomatik olarak açılmalıdır. Olmazsa, bildirim çubuğunu kontrol et ve USB ayarlarını Dosya aktarma / MTP moduna değiştir.
  6. Android Dosya Aktarımı’nda, aktarmak istediğiniz klasörü ve / veya dosyaları bulun ve sürükleyip masaüstünüze bırakın. Bu kadar!

Android’den Mac’e dosya aktarma: Akıllı yol

Yukarıda listelenen bu altı adım Android Dosya Aktarımı’nın kulağa hoş ve kolay gelmesini sağlar, ancak görünüşte basit olan bu işlemi basit bir işlemle başlatan herkes, uygulamanın telefonunuzu tanımasını sağlamak için genellikle birkaç deneme ve birçok hata mesajı alacağını bilir. Yıllar boyunca tamamen elden geçirilmiş bir bakımdan geçmiş, ancak olduğu gibi tekrar ortaya çıkmaya devam eden eski hatalar var.

Ayrıca önizlemesiz ve masaüstü klasörlerinize hızlı bir şekilde erişmeden uygulamanızın özel gezgininde telefonunuzun dosyalarına göz atmanız da zordur. Bu, yerel dosya gezginini kısayollar ve benzeri öğelerle birlikte kullanabileceğiniz bir Windows makinesinde çok daha kolaydır.

Google Drive Dropbox , OneDrive ve benzerleri gibi bulut depolama alanını kullanmak istiyorsanız Android File Transfer’i atlatabilirsiniz, ancak daha sonra düzgün yükleme hızları için güçlü ve istikrarlı bir internet bağlantısına güveniyorsunuz. Dosyaları uzaktan “ basmanıza ” izin veren mükemmel Pushbullet’ler de var , ancak fiziksel bağlantı kadar hızlı ya da güvenilir değil. Neyse ki, üçüncü taraf geliştiricilerin sağladığı Android Dosya Aktarımı için daha iyi yerel sistem alternatifleri var.

Yalnızca sıradan bir kullanıcıysanız , Handshaker basit, kullanıcı dostu bir arayüz ile mükemmel bir seçenektir ve tamamen ücretsizdir. Ancak, düzenli olarak telefonunuza ve telefonunuza dosya aktarmayı planlıyorsanız, biraz daha kapsamlı bir şey isteyeceksiniz. Bu durumda, en iyi bahsiniz, 29,99 $ ‘lık Pro paketinde Android montaj özelliğine sahip olan Commander One by Eltima.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir