Apex Legends, Xbox One ve PS4 oyuncularını kafa kafaya getiriyor

Ve PC’yi de unutmayalım

Apex Legends sonunda PS4, Xbox One ve PC oyuncularının Battle Royale’da başa baş gitmelerini sağlayacak çok platformlu oyuna geçiş yapıyor olabilir.

Bu, Apex Legends kodunda ‘Nucleus‘ dizelerini geliştiren That1MiningGuy (GameRant aracılığıyla) tarafından geliştirilen bir sızıntıya göre, geliştirici Respawn Entertainment’ın Xbox One, PS4 ve PC’de oyuncu tanımlamasını standart hale getirmenin bir yolunu buldu.

Bu, oyuncuların girişlerinden dolayı bu üç büyük platformda eşleştirmelerine olanak tanıyor ve oyunun bugüne kadar desteklemediği bir şey bu.

Belki de çok platformlu ilerleme de var?

Bu sızıntı sadece çok platformlu oyunun Apex Legends’a geldiğini göstermiyor, çok platformlu ilerlemenin de olabileceğine işaret ediyor.

Çok platformlu ilerleme, oyuncuların ilerlemelerini çeşitli platformlar boyunca sürdürmelerine izin verir; örneğin, PC’de olduğu gibi PS4’te Apex Legends’ta da aynı seviyede kalırsınız.

That1MiningGuy, oyunun kodunda bulunan oyuncu PIN’lerini gösteriyor. Bu PIN’ler, oyuncunun oyundaki performansını izlemek için kullanılır. Bu kodun hem platform kimliğinin hem de daha önce gördüğümüz “Nucleus” dizgisinin yanında belirtilmiş olması, Respawn Entertainment’ın aynı zamanda çok platformlu ilerlemeye de baktığını göstermektedir.

Bu sızıntıları bir tutam şüphe ile almak her zaman için önemlidir, ancak Apex Legends için en sonunda çok platformlu oynama ve çok platformlu ilerlemeyi uygulamak mantıklı olacaktır, özellikle rakip Fortnite bu özelliklere zaten sahip olduğundan dolayı bu konuda oldukça önde.

Bu sızıntıya inanılsa bile, kısa sürede çok platformlu oynamanın veya çok platformlu ilerlemenin inmesini beklemiyoruz, ancak gelecekte göreceğimiz bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir