Arcade Car Controller Multiplayer paket incelemesi

Arcade Car Controller Multiplayer, Perfect Games tarafından Asset Store’da yayınlanıyor. Bağımsız bir geliştirici olan Perfect Games’in inceleyeceğimiz paketi Photon Pun 2 ile birlikte online olarak çalışıyor.

3 farklı paket modeli olan projenin incelediğimiz sürümü Multiplayer destekleyen 45 dolarlık paketi. Bunun dışında 25 dolarlık ve 7.5 dolarlık 2 farklı sürümde mevcut. Güzel yanı ise ACC paketlerinin bir yükseltme sistemine sahip olması. Yani isterseniz daha uygun fiyatlı olan bir paketi satın alıp daha sonrasında üst paketlere yükselte bilirsiniz. 45 dolarlık paketi aldığınızda ise 25 ve 7.5 dolarlık olan diğer 2 sürümü ücretsiz olarak alabiliyorsunuz.

Paketten bahsetmemiz gerekir ise, ister Single Player, ister Multiplayer oynayabileceğiniz drift ve yarış modları bulunan bir oyun paketi diyebiliriz. Paket içinde 2 adet drift ve 2 adet yarış modu ve 4-5 tane araba mevcut. Ayrıca pakette konumlandırma sistemi ve Imitation gearbox gibi özelliklerde mevcut.

Araba yoldan çıkınca çimenin üzerinde farklı ses çıkması, yol tabelalarına çarpınca ses çıkması gibi ufak detaylarla da paket süslenmiş. Ancak benim en çok beğendiğim ufak detay bir arabanın diğer arabanın yanında geçerken çıkardığı rüzgar sesi oldu. Bunu 2 farklı cihazda online oynarken farkettim. Bir araba ile dururken, diğer araba ile onun yanından geçiyordum ve orada farkettim. Projede tabi ki ufak tefek hatalarda mevcut.

Mesela menü ekranlarının her ekranda düzgün gözükmemesi gibi. Ancak bu ufak hataları Perfect Games’in düzeltileceğini düşünüyorum. Genel olarak baktığımızda drift, race veya multiplayer bir araba oyunu yapmak isteyen kişilerin ACC paketlerini incelemesinin onlar için faydalı olabileceğini düşünüyorum. https://assetstore.unity.com/publishers/27503

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir