Deiland: Pocket Planet Edition oyun incelemesi

Geliştircisi Chibig isimli bir firma olan oyun Nintendo Switch 15 Nisan’da çıkış yaptı. Nitendo’nun sitesinde göre oyunun türü Macera, Diğer, Simülasyon ve Rol Yapma. Aşağı-yukarı 750MB boyuta sahip.

Çok oyuncu moduna sahip olmayan oyun için bir çiftçlik macerası diyebiliriz. Oyunda kendini küçük, ıssız bir gezegende bulan gizemli bir kökene sahip genç bir çocuk olan Arco ile başlıyor. Gezegeninizin sırları ortaya çıkarmak için 100’den fazla görev mevcut. Kim olduğunuzu ve nereden geldiğinizi keşfederek ilerlediğiniz oyunda görevlerin ödülleri ise genellikle bir tür yeni malzeme ve üretim tarifleri.

Oyunda ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere 4 mevsimde bulunuyor. Aynı zamanda gece gündüz döngüsünede sahip olan oyunda her mevsim 7 gün sürüyor. 20 Yılın hangi bölümünde bulunduğunuza bağlı olarak farklı mahsuller yetiştirilebiliyor. Gezegene farklı uzay gemileri geldiğinde gemileri indirmek için sadece birkaç saniye süre mevcut. Aksi takdirde uçup gideceklerdir.

Oyunda uzay gemilerinden birine otostop çekerek diğer gezegenlere gitme gibi özellikler mevcut. Oyunda buluşmak ve arkadaş olmak için 12’den fazla karakter de bulunuyor. Oyun İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Çince dillerini destekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir