Arka planda çalışan Android uygulamaları nasıl durdurulur?

Herhangi bir akıllı telefondaki sinir bozucu bir problem, beklediğinizden daha hızlı boşalan bir bataryadır. Tam şarjın ardından gün boyunca şarj olmak zorunda kalmak her zaman sinir bozucu bir durumdur. Belki cihazınızın da yavaşladığını fark ettiniz. Sorunlar genellikle aynı nedene sahiptir.

Arka plan uygulamaları pilinizi ve donanımınızı kullanabilir. Bazı uygulamalar iyi optimize edilmemiş olabilir, bazıları kötü amaçlı yazılım olabilir veya bazılarında hata olabilir.

Telaşlanmaya gerek yok bu arka plan uygulamaları kapatılıyor. Yetkili bir kullanıcıysanız bu adımların bir kısmı çok tanıdık gelecektir, ancak herkes için öğrenecek adımlar olduğunu düşünüyoruz.Durum ne olursa olsun, ilk adım herhangi bir sorunu tanımlamak ve bu istenmeyen arka plan uygulamalarını durdurmaktır.

Önemli noktalardan biri ise hangi uygulamaları kullanacağınızı ve hangileri kullanmayacağınızı bulmaktır.İlk olarak bunları analiz ederek kullanılmayan uygulamalarınızı silmenizi öneririz.

Telefonunuzun hangi sebepten dolayı zorlanıyor ?

Pil: Pil ömrü çok önemli olduğu için Android işletim sisteminiz tarafından iyi izlenir. Uygulamalardaki şaşırtıcı güce bir göz atmak için, sadece Ayarlar> Batarya> Batarya Kullanımı bölümüne gidin. Bataryanızı boşaltan uygulamayı iki ondalık noktasına doğru bir liste alırsınız. Cihazınıza ve yazılımınıza bağlı olarak, uygulamalar sistem veya sistem dışı uygulamalara veya bu Huawei telefonunda olduğu gibi donanım ve yazılımlara bölünür:

Belirli uygulamaları ne kadar çok kullanırsanız, oturacakları listede o kadar yüksek olur. Pilinizin küçük bir yüzdesinden daha fazlasını kullanarak tanımadığınız uygulamaları arayın. Yüzde birkaçtan fazla kullanan herhangi bir uygulama araştırılmaya değer. Burada yüzde beş tasarruf ya da yüzde dördü ekleyecektir. Bir Google uygulaması veya hizmeti olan herhangi bir şey muhtemelen endişelenecek bir şey değildir ve Android ile Google Mobil Hizmetlerini kullanmanın doğal bir parçasıdır.

RAM: Geliştirici seçeneklerini kullanarak, hangi uygulamaların telefonunuzun sınırlı hafızasına ya da RAM’inde bulunduğunu da kontrol edebilirsiniz. Bir uygulama çok fazla pil kullanmıyor olabilir, ancak yalnızca 2GB RAM ile çalışırken ve kullanmadığınız bir uygulama boş yerinizden götürebilir.

Bunu birkaç farklı yolla kontrol edebilirsiniz;

  • Ayarlar>  Telefon hakkında Sistem> .
  • Aşağı kaydırın ve “Yapı numarası” nı bulun ve ardından yedi kez dokunun. Bu, cihazınızda “Geliştirici seçeneklerini” etkinleştirecek ve bunun olduğuna dair bir bildirim göreceksiniz.

Şimdi Ayarlar> Sistem’e geri dönün  , oradan “Geliştirici seçenekleri” ni seçebileceksiniz.

Sonra Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> İşlemler (veya Ayarlar> Sistem> Geliştirici Seçenekleri> Çalışan servisler. ) Gidin .

Burada, hangi işlemlerin çalıştığını, kullanılmış ve kullanılabilir RAM’inizi ve hangi uygulamaları kullandığını görebilirsiniz. Yine, bu servislerden bazıları, telefonunuzu çalışır durumda tutmak için çok önemlidir. Öncelikle kişisel olarak indirdiğiniz zorlu uygulamaları arıyor olmalısınız.

Bu yöntem geliştirici seçeneklerinin kilidini açmak için işe yaramazsa, telefon modelinizi Google’da arayın ve “geliştirici seçeneklerinin kilidini açın”.

Uygulamayı durdur, ya da kaldır

Uygulamayı Geliştirici Seçeneklerinde bulun ve durdurun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir