Hala Overwatch oynamanız için 5 sebep

Video oyunları dünyasının World of Warcraft ve Hearthstone’un yapımcılarının ellerinden 2016 yılında başka bir hit oyun daha çıktı.

Altı oyunculu takımlar, çeşitli yerlerde çeşitli görevleri tamamlayarak birlikte zafere ulaşmaya çalışıyor. Bir görev türü, ekibin bir haritadaki kilit noktaları yakalamasını ve korumasını gerektirirken, bir diğeri ekibin bir araca belirli bir yere kadar eşlik etmesini istiyor.

overwatch ile ilgili görsel sonucu

1. Leş almanın önemi daha az

Call of Duty veya hatta Battlefield gibi bir oyun oynadıysanız, ilk kontrol eden oyuncuların rekabetçi bir maçta aldıkları öldürme sayısı ve ölüm sayısının (ve skoru veya ölüm-leş oranını ) önemli olduğunu bilirsiniz.

Overwatch bu konuyu daha farklı bir şekilde ele alır. Birincisi, ölümleri “eleme” olarak kaydeder. Rakibe herhangi bir zarar verirseniz ve hala hayatta iken ölürlerse, siz de puan kazanırsınız. Tabii ki, bir ton elemeyi kaldırmak hala büyük bir sorun, ancak iyileştirme, zarar verme veya zırh veya keşif gibi diğer yardımları sağlama gibi katkıda bulunmak için daha birçok yol var. Öldürmelere veya ölümlere dayanarak yeteneklerinizi ölçmenize gerek yok.

overwatch ile ilgili görsel sonucu

2. Size en iyi şekilde odaklanır

Genel bakış, olumlu katkıları sık sık vurgulayarak oyuncuları teşvik eden nadir bir shooter oyunudur. Maçlar arasında, oyun en iyi performansınızın özeti ve en iyi anlarınızı özetler. Ardından, bir oyuncunun maç sonrası bir Vurgu ile onurlandırıldığı Play of the Game ödülü var. Kullanıcı profilinizde bulunan istatistikler, en iyi başarılarınızı gösterecek şekilde (çoğu iyileştirme noktası, çoğu eleme, vb.) yapılandırılmıştır. Ne kadar iyi ya da kötü oynadığınıza odaklanmak yerine, hepsi oyuncu başarısı ile ilgilidir.

overwatch ile ilgili görsel sonucu

3. Karakter kadrosu inanılmaz

Dört sınıfa ayrılıyor: Saldırı, Savunma, Destek ve Tanklar (çok fazla sağlık, çok fazla hasar alabilen). Bir sınıf seçtikten sonra karakter aralığı daha fazla çeşitlenir. Japon okçu Hanzo, uzaklardan keskin nişan alan düşmanları veya meleksel Mercy şifa ekip arkadaşlarını veya düşmanları hızla ışınlanan hızlı Tracer’ı hızlıca ayırmak için bir kuleye dönüşecek nazik robot Bastion’ları var. Her karakter, herhangi bir oyuncunun tarzını tatmin edecek eşsiz bir kişiliğe ve beceriye sahiptir.

overwatch training bot ile ilgili görsel sonucu

4. Karakterleri öğrenmek için bolca yeriniz var

Bir Öğreticiyi tamamladıktan sonra, bilgisayar kontrollü rakiplerle dövüşebileceğiniz eşleşmelerin yanı sıra karakterinizi inceleyebileceğiniz robotların bulunduğu bir uygulama alanı vardır.

Her karakterin kendine özgü yetenekleri olan bir ana silahı ve aynı zamanda kullanımlar arasında şarj olan iki gücü vardır. Ayrıca bir maçın gelgitini dönüştürebilecek bir Ultimate yeteneğine sahiptirler. Örneğin, McCree, altı patlara sahip bir kovboy; ya düşmanları sersemletmek için bir el bombası atabilir ya da hızlı bir şekilde yeniden yüklemek için bir yuvarlanma hareketi gerçekleştirebilir. Ultisine de Deadeye adı verilir, burada düşmanları özel bir radarda tespit eder ve anında bir dizi atış açar. Tüm Ultimate’lerin bir imza ifadesiyle vardır ( mesela McCree “it’s high noon” diyor).

Uygulama seçenekleri bol ve oyuncuların savaş alanına girmeden önce bir karaktere hakim olmalarını sağlıyor.

Ä°lgili resim

5. Rolünüzü bilin

Overwatch, oyuncuları takım olarak çalışmaya zorlar ve bu, bir karakter seçtiğinizde, takımdaki yerlerini koruduğunuz anlamına gelir. Widowmaker gibi bir keskin nişancı iseniz, savaşa acele etmeyin ve sıkışmadan kurtulun. Eğer Mercy olarak oynarsan, gölgede kalır ve iyileştirirsin. Ve hangi sınıfta olursan ol, kesinlikle bir kaç düşmandan oluşan bir kalabalığa girip, ölmeden kaçabileceğinizi düşünmeyin. Birlikte çalışmak önemli.

Overwatch’ın gerçekten ihtiyaç duyduğu tek şey: Paylaşma seçenekleri. Oyunun Vurgularını veya Oyunlarını alıp YouTube, Facebook veya Twitter’a yaymak ne kadar havalı olurdu? Oyunda bunu yapmanın yolu yok. Umarız bunun gelecekteki bir güncellemeye dahil edilir.

Yorumlar bölümünde Overwatch hakkındaki düşüncelerinizi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir