ASUS ROG Phone II inceleme

Oyun telefonları nispeten telefon kullanıcıları için yeni bir segment diyebiliriz. Ancak akıllı telefon üreticilerinin kar etmeyi amaçladığı  bir segmenti temsil ediyorlar. Bu segmentte Xiaomi’nin ayrılabilir kontrol cihazlarına sahip Black Shark 2 ve dahili soğutma fanına ve daha fazlasına sahip Nubia Red Magic gibi telefonları gördük. Ancak geçen yılki ASUS ROG Phone ile hiç bir oyun telefonu yarışamadı. ASUS, Şimdi bu liderliğini daha da sürdürülebilir kılmak için ASUS Rog Phone II’yi piyasaya sürdü.

ASUS’un yeni telefonu, 120Hz 10-bit HDR ekrana sahip. Telefonun geliştirilmesindeki asıl amaç ise oyun geliştiricileriyle ortaklıklar ve kullanıcılara eşsiz bir aksesuar koleksiyonunu sunmak.

Bu telefon sadece oyuncular için değil, aynı zamanda oyunlara ilgisi olmayan Android kullanıcıları için de iyi bir tercih. Kullanıcılar, oyun odaklı ROG kullanıcı arayüzünu kullanırken, telefonu normal bir Android telefon olarak kullanmak isteyen kullanıcılar temel olarak bulunan bulunan arayüzüze geçiş yapma seçeneğine sahiptir.  Telefon tek elle kolayca kullanılabilir. Ayrıca, telefon üreticisi tarafından peyzaj kullanımı için de optimize edilmiştir.

6,59 inç AMOLED ekran 1 ms gecikmeli 120Hz yenileme hızı sunar. Yakışıklı da 60Hz ve 90Hz modları mevcut. Dokunma örnekleme hızı 240Hz‘dir. ASUS, Android çekirdeğindeki optimizasyonlar sayesinde 49 ms‘de iPhone XS Max‘tan daha düşük bir dokunma gecikmesi sağladığını iddia ediyor.

Ayrıca, ekran 1.080 x 2.340px (19: 5: 9 en boy oranı) çözünürlüğe sahiptir ve 10 bit HDR’yi destekler. Dahası, mükemmel renk doğruluğu sunar. Ekranın arkasında bir Snapdragon 855 Plus işlemci var. Bu işlemci, %15 daha iyi GPU performansı ve CPU’da daha fazla saat hızı sunan Qualcomm’un yeni oyun odaklı işlemcisidir.

ASUS ROOG Phone II, 120Hz AMOLED ekranlı ve ilk Snapdragon 855 Plus yonga setiyle gelen ilk akıllı telefondur. Ayrıca oyun deneyiminizi zenginleştiren iki titreşim motoruna sahip ilk telefon olma ünvanını da taşıyor.

Soğutma sistemine gelince, telefonun bir buhar haznesi ve 855 Plus’ın en yüksek hızlarında ısınma problemlerinin azaltılmasını engellemeye yardımcı olan menfezler bulunuyor. Diğer özellikler arasında 12 GB RAM, 512 GB‘a kadar depolama alanı ve 48 megapiksel kamera bulunuyor. Yakışıklı, şirketin 60Hz ekran hızında 7 saatin üzerinde PUBG sağlayabileceğini iddia ettiği 6.000mAh batarya ile donatılmıştır.

Orijinal ROG donanımına benzer şekilde, ASUS Rog Phone II’deki oyun başlatıcısı Armory Chest’dir. Ayrıca, kullanıcılar 120Hz modunu çalıştırmaya karar vermek veya yüksek performanslı X modunu etkinleştirmek gibi her oyun için ayarları özelleştirebilirler. Kullanıcılar ayrıca gelen aramaları, parlaklığı ve bildirimleri yönetmek için Game Genie’yi kullanabilir.

Orijinal ROG telefonun en çekici özelliği oyun aksesuarları takımıydı. ROG Phone II’de bu aksesuarlar yükseltilmiş biçimde ve daha fazla olarak geliyorlar. ASUS Rog Phone II’de çift ekranlı TwinView Dock ince ayarlı versiyonları ve geliştirilmiş bir klipsli AeroActive Cooler fanı bulunuyor.

ASUS’un yeni çift ekranlı TwinView Dock‘u, üst kısma monte ediyor. Böyle bir düzenleme ağırlık dağılımını dengeliyor ve cihazın ekstra uzunluğunu destekliyor. Ayrıca, yuvada bir soğutma fanı, ses tuşları, kulaklık jakı, bir USB-C bağlantı noktası ve RGB ışıkları bulunuyor. Ağırlığı azaltmak için, şirket ekstra hoparlörleri, eski SD kart yuvasını, tetikleme düğmelerini ve dokunsal vibratörünü çıkardı. Şimdi bu işlevlerin çoğu telefonun kendisi tarafından gerçekleştiriliyor.

Yeni AeroActive Cooler II’nin dört kat daha sessiz olduğu ve yüzey sıcaklığını 5 dereceye kadar azaltabileceği bildiriliyor.

ASUS,bu yeni telefonla birlikte Kunai olarak da adlandırılan yeni bir ek yayımladı. Bu Nintendo Switch-ilham aksesuarı, telefonun yanına kolayca takılabilen veya joypad şeklindeki kavrama içine kaydırılabilen iki split kontrolöre sahiptir. Ayrıca, kullanıcılar telefonu kontrol etmek için Bluetooth, USB ve 2.4GHz RF bağlantıları arasında geçiş yapabilir. Bu denetleyiciler telefona bir tamponla da bağlanabilir ve tüm kurulumu yeni TwinView Dock II’ye monte edebilir.

Oyunlara gelince, ASUS üç ana başlık açıkladı: Rockman X Dive, Shadowgun War Games ve Asphalt 9. Bu oyunlar, ROG Phone II için özelleştirilmiş optimizasyon ve içeriklerle gelecek. Optimizasyonlar ince ayarlı dokunsal titreşim, TwinView Dock II desteği, artırılmış kare hızı ve Kunai Gamepad desteğini içerir.

ASUS fiyatlandırma detaylarını açıklamadı. Ancak şirket Verge’e, telefonun 899 dolardan başlayan orijinal telefonla aynı fiyat etiketine sahip olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir