Facebook’un Kripto Para Birimi Projesi Libra, ETH’den Çok daha Popüler

Bu hafta sonu, küresel yatırım platformu eToro, Facebook‘un kripto para birimi projesi olan Libra‘ya yönelik kamuoyu ile ilgili bir anket yayınladı. Ankete katılanların yarısından fazlası Facebook’un kişisel verilerini yönetme konusunda şüphelerini dile getirirken, şaşırtıcı bir %16‘sı de Facebook’a tıpkı bankalarına güvendikleri gibi güvenebileceklerini ve paralarını istekli bir şekilde yatıracaklarını belirtti. Buna ek olarak, Amerikalı yetişkin internet kullanıcılarının %58‘i Bitcoin’i güvenilir bulurken, Libra bir ay önceki lansmanından bu yana %16 bir güven oyu alarak, Temmuz 2015’te yayınlanan Ethereum’u (% 12) aştı.

CoolBitX‘in Kurucusu ve CEO’su Michael Ou, kripto pazarı hakkında düzenleyici tavsiyelerde bulunmalarına yardımcı olmak için Mayıs ayında kapalı kapı FATF toplantılarına katılmak üzere davet edildi. Aşağıda, Michael, Facebook’un Cryptocurrency projesi Libra’nın popülaritesini ve bir teknoloji şirketi olarak ilk kez mali hizmetlere (ve bununla birlikte gelen tüm kural ve yönetmeliklere!) karşı nasıl zorluklarla karşı karşıya olacaklarına dair bir konuşması bulunuyor.

CoolBitX’in Kurucusu ve CEO’su Michael Ou şunları söyledi:

“Facebook gibi tanınabilir firmaların kripto alanına katılması son derece cesaret verici. Sadece bir ay içinde, katılımcıların %16’sının Libra’yı duymuş olması, ana akım şirketlerin blok zincirinin ve kripto para birimlerinin kitlelere bilgi ve ilgisini çekmek zorunda oldukları gücü göstermektedir. Facebook’un kullanıcılarının yalnızca% 16’sı kripto para birimi piyasasına girecek olsaydı, bu sektörde neredeyse 381 milyon girişi temsil ederdi;

“Kripto para birimleri konusundaki farkındalığın artmasının faydaları kesinlikle alan için potansiyel bir nimet olsa da, Libra konusunda temkinli kalmalıyız. Facebook’un bir finans kurumu olarak iş yapma deneyimi mevcut değil ve geçmiş Facebook olaylarından kaynaklanan veri güvenliği arızalarından da henüz hukuki olarak tamamen serbest kalmamıştır. Libra’nın piyaya daha girmeden önceki bu başarısını bir kenara koyacak olursak, Facebook sunucuları bir saldırıya maruz kalırsa, olası gizlilik sorunları ile birlikte kullanıcılar için bir felaketle sonuçlanabilir. Sonuç olarak Facebook, kendi kripto parasını çıkarıp bunu geliştirmeye başlamadan önce kendi güvenlik sorunları ile nasıl başa çıkması gerektiğini öğrenmek zorunda olacak ”

CoolBitX Technology Ltd Hakkında:

CoolBitX Technology Ltd. (CBX), Tayvan merkezli bir blockchain güvenlik şirketi ve dijital varlıklar için ilk mobil donanım cüzdanının yaratıcısı. CBX, kişisel verileri bireye geri döndürmek ve daha güvenli ve güçlendirilmiş bir geleceği teşvik etmek için blok zincirinin gücünü kullanıyor. 2014 yılında Michael Ou tarafından kurulan CBX, ABD patentli dijital varlık donanımlarının imalatında ve milyonlarca küresel kullanıcı için akıllı sözleşme platformlarının geliştirilmesinde uzmanlaşmıştır. 2018 yılında, CoolBitX dünyanın ilk kredi kartı boyutunda donanım cüzdanı olan CoolWallet S‘i Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, Bitcoin Cash ve ERC20 Tokens için tanıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir