ASUS ZenFone 6 Android 10 güncellemesi

ASUS, akıllı telefonlar hakkında hemen konuşacak bir isim değil ama  bu yıl iki bomba telefona sahip. Oldukça eksantrik ZenFone 6, açılır kamera tasarım problemine yeni bir dönüş getiriyor ya da tersine çeviriyor, ASUS ROG Phone II ise kesinlikle oyun akıllı telefonlarına oyunu getiriyor. Ancak, ASUS bu yıl etkileyici bir donanım oluştururken, yazılımla benzer bir şey çıkarabildiğini henüz kanıtlamamıştır. Şimdi ZenFone 6’ya yayılan bir Android 10 güncellemesiyle tam olarak bunu yapmaya çalışıyor olabilir.

Android güncellemesinde işler ne yazık ki o kadar kötü ki, şirketlere en son sürümleri ilk çıkaranlardan biri olduğu için, bu sürümün halka açıklanmasından üç ay sonra (beta’lara katılan OEM’lerde daha uzun süre) övgü verildi. ASUS ZenFone 6, birden fazla şekilde özeldir. Elbette, öne bakan bir kamera ihtiyacını tamamen ortadan kaldırarak, çerçeve sorununu çözen bir flip kamera da var. Üst düzey 2019 özellikleri ve 500 $ fiyat etiketi kesinlikle akıllı telefon sıçan yarışında da zorlu bir rakip haline getiriyor. Şimdi, övünecek bir şey daha olabilir.

Samsung’tan amiral gemileri de dahil olmak üzere çok az kişi bugün resmen Android 10’u çalıştırıyor. ASUS ZenFone 6, Zen Kullanıcı Arayüzünün bloatware ve modifikasyonlar için nasıl ünlü olduğunu düşünerek biraz etkileyici olan ince sıralara katıldı. Belki de, Android’in Proje Tizinin ASUS’taki bir U dönüşünden ziyade bir kanıtıdır.

Şirketin, diğer ilginç cihazlara, yani ROG Telefonlarına karşı da aynı tavrı gösterebileceğini ümit ediliyor. 2018’de piyasaya sürülen ilki hala Android 8.0 Oreo’da, ROG Phone 2 ise Android 9.0 Pie ile piyasaya sürüldü. Daha fazla özelleştirmeye sahip olduğundan daha fazla zaman alabilir. Bununla birlikte, ASUS çıkarırsa, o zaman bir Android telefon üreticisi olduğunu kanıtlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir