Balan Wonderworld İncelemesi

Arsezt ve Balan Company tarafından geliştirilen ve yayıncılığı Square Enix tarafından yapılan bir platform oyunu olan Balan Wonderworld, 26 Mart 2021 tarihinde biz oyun pazarına sunuldu. Oyun birçok eliştirmen tarafından hem olumlu hem de olumsuz eleştirilere maruz bırakıldı. Gelin bu tatlı aile oyununu beraber inceleyelim.

Öncelikle oyunun konusuna değinelim. Oyunumuz fantastik bir dünya olan Wonderworld’ da geçiyor. Bu dünyada insanların her türlü duyguları etrafta kol geziyor. Olumlu ve olumsuz duyguların oluşturduğu bu dünyaya ana karakterlerimiz olan Emma ve Leo, gizemli bir palyaço olan Balan tarafından gönderilir. Wonderworld’ e gönderilen ana karakterimiz maceralarını gerçekleştirirken aynı zamanda kalplerindeki huzursuzluklardan da kurtulmaya çalışmalıdırlar.

Oynanış tarafından bahsedecek olursak oynanış gayet kolay ve çocuklar için gayet kullanışlı. Bir aile oyunu olduğunu göz önünde bulundurursak bu özelliği açısından oyun kendi kategorisinde bir adım önce oluyor. Balan Wonderworld’ ün harita tasarımları, grafikleri ve oyun içi sesleri gayet güzel. Oyunda seksenden fazla kostüm bulunmakta. Bu kostümler sadece görünüş için değil aynı zamanda oynanışı da etkiliyor. Mesela koyun kostümü ile havada zıplayabilir veya domuz kostümü giyip gücünüzü kullanarak etraftaki şeyleri ezebilirsiniz.

Oyunun olumlu yönlerinden bahsedecek olursak oyun mekanikleri az önce de bahsettiğimiz gibi gayet basit. Grafikleri ve çevre detayları tam bir aile oyunundan beklenilebileceği gibi güzel. Oyun içinde görevleri yerine getirmek için kostümleri kullanmak da güzel bir detay olmuş. Türkçe dil desteğine de sahip olan Balan Wonderworld aynı zamanda aileniz ile de beraber oynamanıza olanak sağlıyor. Ancak kendi ağınızda olanlarla oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunu Playstation 5 kolu ile oynarsanız her kostüm için ayrı bir hissiyat olanağına da sahip oluyorsunuz.

Olumsuz yönü ise, sizlere 80’den fazla kostüm olduğunu belirtmiştik. Her kostümün bir özelliği var. Ama hepsi birbirinden farklı değil. Bir kostümün yapabileceğini başka bir kostümle de yapabiliyorsunuz. Kostüm değiştirmeniz gereken çok fazla yer bulunmakta.

İncelemenin sonunda sizlere diyeceğimiz son şey ise oyun bence gayet güzel bir aile-çocuk oyunu olmuş. Çocuğunuzla platform oyunu oynamak isterseniz bu oyuna bir şans vermenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir