Black Legend İncelemesi

Yayıncılığı ve geliştiriciliği Warcave tarafından yapılan Black Legend, 7 Ekim 2020 tarihinde oyun dünyasına sunuldu. Oyunu incelemeye başlamadan önce oyunun çok büyük bütçeli bir oyun olmadığını belirtmek isterim. Oyuna girdiğinizde oyunun dünyasının Victoria zamanın temasını andırdığını fark ediyorsunuz.

Hava genellikle sisli ve puslu. Yolların gaz lambalarının ışığıyla aydınlatılan bir dünya ile karşılıyorsunuz. Hikayemizin geçtiği şehir ise Mephisto denen bir tarikat tarafından ele geçirilmiş Grant şehrinde geçiriyorsunuz. Şehir da demin de belirttiğimiz gibi Victoria dönemi Avrupa şehirlerini anımsatacak bir mimariye sahip. Oyunun grafik kalitesi çok iyi olmamasına rağmen oyundaki sesler gerçekten sizi o Avrupai gotik atmosfere sokmayı başarıyor.

Oyun ise sıra tabanlı bir strateji oyunu. Savaşlar dışında haritada serbeste dolaşabilirken savaş esnasında oyun tur bazlı olmaya başlıyor. Bu konuda ki eksiği ise tur tabanlı oyunlarda genellikle savaş opsiyonları altıgen formlarda bulunur. Bu sayede aksiyon aralığınız genişlemiş olur. Ama Black Legend’ da bu altıgenler yerine kareler tercih edilmiş. Bu yüzden tek bir aralıkta sağa sola hareket edemeden savaşabiliyorsunuz.

Oyunda fark ettiğimiz bir diğer eksiklik ise hikaye anlatımında oluyor. Oyuna girerken bir eğitimden geçiyorsunuz. Bu esnada kullandığınız karakterin az çok arka planını anlıyorsunuz. Fakat eğitimde aynı zamanda kontrol edebileceğiniz 3 tane daha karakter ekleniyor ve bu karakterlerin arka planlarını neredeyse hiç anlayamıyorsunuz.

Oyunda olan bir yenilik ise savaş zamanlarında simya da kullanabilmeniz. Bu özellik sayesinde savaşırken renklerin belli kombinasyonlarıyla karşınızdaki rakiplere fazladan hasar verebiliyorsunuz. Black Legend hakkında son sözlerimizi söylemek gerekirse boş zamanlarınızda hoş vakit geçirip sıkılmayacağınız bir oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir