Bilgisayardan WiFi şifresi bulma

WiFi şifrenizi unuttuysanız bilgisayarınızdan öğrenmeye ne dersiniz

Windows bilgisayarınızda unutulmuş bir Wi-Fi parolasını nasıl bulacağınızı öğreteceğiz. Bunu, bilgisayarınızın ayarlarını kullanarak veya yönlendiricinin ayarlar sayfasına erişerek yapabilirsiniz. Başaramazsa, yönlendiricinize sıfırlamak fabrika varsayılan şifresini geri yükleme yaparak modeminizin varsayılan şifresine geri dönme sağlayacaktır. Ancak biz ilk olarak sizlere şifre öğrenmeyi gösterelim.

Modem’inizde bulunan varsayılan sifre kullanma 


Modeminizin stok şifresini kullanıp kullanmadığınızı belirleyin. Başlangıçta kurulum sırasında modem ile gelen şifreyi kullandıysanız, genellikle yönlendiriciye veya belgelerini kontrol ederek şifreyi bulabilirsiniz.Modem varsayılan şifreniz modeminizin arkasında yazmaktadır. Modeminizin arkasından kontrol ederek ilk olarak bu şifreyi denemeniz bulmanız acısından faydalı olacaktır.

Windows’ta Parolayı Bulma


Kablosuz simgesini tıklayın  Windowswifi.png başlıklı resim
Ekranın  altındaki görev çubuğunun en sağında bulabilirsiniz.
Bu yöntem yalnızca şu anda şifreyi unuttuğunuz ama bağlı olduğunuz bir Wi-Fi ağına çalışır.
Bunun yerine, bir kablonun yanında bir bilgisayar monitörüne benzeyen bir simge görürseniz, yönlendiricinize Ethernet üzerinden bağlanırsınız. Wi-Fi parolanızı belirlemek için bir Ethernet bağlantısı kullanamazsınız.

Windows Ağ & İnternet ayarlarına girelim


Ağ ve İnternet ayarları’na tıklayın .  Bu bağlantı Wi-Fi menüsünün altında.

Wi-Fi ayarlına girme


Açılan pencerede  Wi-Fi sekmesinine tıklayınız.

Wi-Fi bağdaştırıcı ayarları 


Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir’i tıklayın . Bu bağlantı, “İlgili ayarlar” başlığının hemen altında, Kablosuz sayfasının sağ üst köşesinde yer alır. Bunu yapmak bir Denetim Masası sayfasını açar. Ağ ayarlarını açacaktır.

Ağ Bağlantı Wi-Fi seçenekleri


Mevcut kablosuz ağınızı ekranda görünecektir sağ tık tıklayın ve ” Durum ” a tıklayınız.

Wi-Fi Durum Penceresi


Açılan pencerenin tam ortasında bulunan Kablosuz Özellikler’i tıklayın.

Kablosuz Ağ özellikleri penceresi

Pencerenin en üstünde bulunan ” Güvenlik “sekmesine tıklayınız. Bunu yapmak, sayfanın ortasına yakın bir “Ağ güvenlik anahtarı” alanına sahip bir sayfa açılaktır şifrenizin saklandığı yer burasıdır.

Kablosuz ağ şifre gösterme penceresi 


Pencere bulunan ” Karakterleri göster ” kutusunu işaretleyin. ” Ağ güvenlik anahtarı ” alanının altında bulunan . Bu, Wi-Fi parolanız ile ” Ağ güvenlik anahtarı ” alanındaki siyah noktaları değiştirecektir. Sifreniz görünür olacaktır.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir