En iyi ücretsiz dosya kurtarma programları – 2018

En iyi dosya kurtarma programları listesi 2018 

Harddiskinizden veya Flash belleğinizden(USB)  önemli bir dosyayı mı kaybettiniz veya sildiniz mi? Bu ücretsiz dosya kurtarma araçları sizi felaketin kenarından geri getirebilir
Çeşitli nedenlerden dolayı verileriniz disklerden silinmiş olabilir. Flash belleğinizi yanlışlıkla formatlayabilir, harddiskinizden veriler silinebilir veya  kameranın hafıza kartından yanlışlıkla fotoğrafları silebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kaybolan dosyaları kurtarmak mümkün.
Yanlışlıkla silinen veya başka bir nedenle ortadan kaybolan verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olacak 5 veri kurtarma, yani silinen dosyaları geri getirme programını aşağıda sizin için sıraladık.

MiniTool Power Data Recovery Free


MiniTool Power Data Recovery Free, bu turda kurulum sırasında gerekli olan tavsiyeleri sağlayan tek programdır: dosyaları üzerine yazabileceğiniz gibi, yazılımı kurtarmak istediğiniz sürücüye yazılım yüklemeyin.
Bu sürüm ücretsizdir, ancak ücretli sürümler de mevcuttur, bu yüzden birkaç kısıtlamanın olduğunu fark edeceksiniz.
Sadece 1GB’lık bir veriyi kurtarabilirsiniz, daha sonra çalışmak için tarama sonuçlarını kaydetme seçeneğiniz yoktur ve diğer birkaç seçenek eksiktir.
Taramaları belirli dosya türleriyle sınırlandırabilirsiniz ve MiniTool Power Data Recovery Free, göremediğiniz bölümlerden dosyaları geri alabilir ve optik ortam da dahil olmak üzere çıkarılabilir sürücüler için destek sağlayabilir.
Taramalar  hızlıdır ve aradığınız şeyi tam olarak bulmayı kolaylaştırmak için sonuçlar aranabilir. Verileri kurtarmak için güzel ve önerilebilir bir ücretsiz programdır.

Disk Drill


Keyifli bir arayüze sahip olan Disk Drill, dosya kurtarma işlemini çok basit hale getirir. Karmaşık seçeneklerle uğraşmaya gerek yok, program hem yerel hem de çıkarılabilir sürücüler ve hafıza kartlarını taramak için kullanılabilir. Seçtiğiniz sürücünün taranmasını sağlayın ve türüne göre gruplandırılmış, kurtarılabilir dosyaların bir listesiyle sunulur ve önceden görüntü dosyalarını önizleme seçeneğiniz vardır. Yüksek başarı oranıyla basit ve etkili bir araçtır.
Disk Matkap hem macOS hem de Windows için kullanılabilir. Pro’ya Yükseltme, yazılımın kullanabileceği bilgisayar sayısını artırır ve gelişmiş tarama ve daha geniş dosya sistemi desteği gibi daha fazla seçenek açar. Ancak, çoğu insan için, ücretsiz sürüm tüm olağan durumları kapsamalıdır.

EaseUS Data Recovery Wizard Free


Her şeyi güzel ve basit tutmak için, EaseUS Data Recovery Wizard Free, kayıp dosyaları kurtarma dostu ve  erişilebilir yüzüdür. Programı başlatın ve hangi sürücünün kurtarılabilir veriyi taramak istediğinizi soran bir ekranla sunuldunuz sonra sadece Scan düğmesine basmanız gerekiyor. Yapılandırılacak bir seçenek yoktur, ancak bir dosyanın nerede kaybolduğunu tam olarak biliyorsanız, bir şeyleri hızlandırmak için taramak üzere bir klasör belirtebilirsiniz.
Sonuçlar gezinmek kolay olan bir Explorer tarzı görünümde sunulur, ancak ne yazık ki bulunan bir dosyanın önizleme seçeneği mevcut olmasına rağmen bulunmuş olan dosyaların kalitesinin bir göstergesi yoktur. Daha sonra ilgilendiğiniz dosyaları seçebilir ve geri yükleyebilirsiniz.
Programın ücretsiz sürümünün, ücretli sürümüne yükseltmeniz gerekmeden önce yalnızca 2 GB’a kadar veriyi (varsayılan olarak 500MB, ancak bu program içinden yükseltilebilir) sağlayabileceğine dikkat edin. Bu, tam bir sabit disk kurtarma için yeterli olmasa da, gerektiğinde en önemli dosyalarınızı geri almanıza yardımcı olmak için yeterli bir programdır.

Recuva


Veri kurtarma tarzının bir parçası olan Recuva, özel bir takip sistemi oluşturmayı başardı. Program sadece sabit sürücülerden ve hafıza kartlarından değil, iPod’unuzdan da veri toplayabilir.
Bazı veri kurtarma araçları basit bir arayüze sahip olmakla bunu kolaylaştırırken, Recuva işleri daha da ileri götürür ve tüm süreç boyunca bir sihirbazla sizi yönlendirir. Tüm geri kazanılabilir verileri izlemek için uzun bir derin tarama yapabilir veya belirli bir şey arıyorsanız aramayı sınırlandırabilirsiniz  bu esnekliğe sahip olmak güzeldir.
Ek bir bonus olarak, programın ana özelliğinin tam tersini yapan güvenli bir silme seçeneği vardır. İhtiyacınız olmadığından emin olduğunuz dosyaları siler ve bunları kurtarılamaz hale getirir.
Programın bir dezavantajı, uygulamanın Pro sürümünün ağır bir şekilde tanıtımını yapmaktır.

UnDeleteMyFiles Pro


Adı ” Pro ” kelimesinin eklenmesine rağmen, bu program özgün bir programdır. Pro olmayan bir sürümü yoktur.
Veri kurtarma söz konusu olduğunda, sıralamak zorunda olduğunuz listenin boyutunu azaltmak için belirli dosya türlerini arama yeteneğinden başka pek çok seçenek yoktur.
Ekstralar açısından, sürücünüze temelde yedeklemenizi sağlayan bir disk anlık görüntüsü aracı elde edersiniz, böylece boş zamanlarınızda veri kurtarma, güvenli bir dosya silme aracı ve e-posta kurtarma gibi verilerinizi kurtarmak için harika bir veri kurtarma programıdır.
UnDeleteMyFiles Pro‘nun görünüşü özellikle çekici olmayabilir, ancak sadece veri kurtarma için değil, burada bulunan çok sayıda araç olduğu için sizi bu işe yaramadı. Kurtarma, dosyaların kalitesinin (veya kurtarılabilirliğinin) bir göstergesi olmadığı için küçük bir isabet ve özledim olabilir. Sadece bulunan dosyanın makul bir durumda olduğunu ummak zorundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir