Bilgisayarınızı Nasıl Hızlandırırsınız? | 2

Günümüzde artan nüfus ile beraber teknolojinin de gelişmesiyle gençlerin teknolojik aletlerle olan etkileşimi gün geçtikçe artıyor. Bu aletlerden en fazla etkileşimde olduklarından biri ise bilgisayarlar.

Öğrenci, Yazarak, Klavye, Metin, Başlangıç, Insanlar

Bilgisayarlar hayatımızın birçok alanında bize erişebilirlik ve kolaylık sağlıyor. İnternete girmemizi, iş görüşmelerimizi bile bazen bilgisayarlarda sağlayabiliyoruz. Bilgiye erişimimizde aracı olan bilgisayarlar kullanım kolaylığı ve hızları sayesinde ön planda oluyor. Sorun şu ki bilgisayarlarımız her zaman aldığımız gün ki gibi hızlı olamayabiliyor. Bunun ardında birçok sebep var. Bilgisayarımıza virüs bulaşması, donanım parçalarımızda eskimeler ve bilgisayar içi kullanım kaynaklı sorunlar olabilir. Bugün ise bir önceki haberimizde olduğu gibi bilgisayar içinden bilgisayarımızı hızlandırmanın çözüm yollarından bazılarını derledik.

Çocuklar, Win, Başarı, Video Oyunu, Oyun, Mutlu

1. Öncelikle ctrl + delete tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan görev yöneticisinden “Başlangıç” a giriyoruz.

Başlangıç ekranında bilgisayarınız açıldığı anda ki başlatılan programlar gösterilir. Buradan gereksiz bulduğunuz programları devre dışı bırakırsanız bilgisayarınız açıldıktan sonra kendine gelme süresi azalacaktır.

2. Öncelikle “Bilgisayarım”a girin. Windows’un kurulu olduğu yerel diskinize girin ve “Windows” dosyasına tıklayın.

“Windows” dosyasına girdikten sonra “Prefetch” dosyasınına tıklayın. Dosyanın içinde ReadyBoot dosyası hariç içindeki her şeyi silin.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra bilgisayarınızın bir nebze de olsa hızlandığını göreceksiniz. Bu arada 2. yönergeyi 2-3 haftada bir yapmanızı tavsiye ederiz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir