Bilmeniz gereken 8 bilinmeyen iOS 13 özelliği

1. Göze batmayan ses kontrolü

Kullanıcılar mevcut ses kontrolünden pek mutlu gözükmüyorlar. İOS aygıtınızdaki ses düğmelerine bastığınızda, ekranın ortasında içeriğinizi engelleyen büyük bir ses grafiği açılmaktadır. Neyse ki, Apple şikayetleri göze aldı ve iOS 13’te ses kontrolü yeniden tasarlandı, böylece ekranınızı engellemiyor.

2. Kontrol Merkezinde Daha İyi Wifi ve Bluetooth Ayarları

Apple’ın iOS 13’te belirlediği bir başka sıkıntı: Wifi ağlarını ve Bluetooth ayarlarını ayarlamak.Şu anda, Kontrol Merkezi’ndeki Wifi ve Bluetooth kısayol düğmeleri yalnızca onları açıp kapatıyor ve bir ağ veya aksesuar seçmek Ayarlar uygulamasına girmeyi gerektiriyor.

İOS 13’te, Ayarlar uygulamasını açmanıza gerek kalmadı. Wifi ağları ve Bluetooth özellikleri doğrudan Kontrol Merkezi’ndeki ilgili düğmelerden seçilebilir. Android kullanıcıları yıllarca bu özelliğe sahipti, bu yüzden iOS’de görmek nihayet güzel bir his veriyor .

3. 3D Dokunmadan Hızlı İşlemler

Hızlı İşlemler iOS 13’de uzağa gitmiyor.Uygulamaya uzun basarak hızlı işlem yapabilmeniz için seçenekler tanınıyor. İPhone XR kullanıcıları için Hızlı İşlemlerin tümü yeni olucak. iOS 13’ü destekleyen iPad’ler de ilk kez Hızlı İşlemler alacak.

4. Ayarlanabilir el yazısı klavyesi

Bu, Çince için el yazısı klavyesini kullananlar içindir. Birden fazla kelime veya tam cümle için daha fazla dil yazmak veya daha büyük karakterleri yazmak için daha geniş bir yazı alanı yazmak için fazladan boşluk bırakmak istediyseniz, iyi haberler var!

İOS 13’te Çince el yazısı klavye alanı ayarlanabilir ve telefonunun içeriğine göre yeniden boyutlandırabilirsiniz:

5. Optimize edilmiş pil şarjı

İdeal olarak, bir lityum-iyon pili yüzde 80’e kadar şarjlı tutmak ve en iyi uzun ömür için sadece yüzde 20’ye kadar kullanmak zorundasınız. Bunu yapmak pilinizin sağlığını korur, böylece daha uzun süre dayanır.İOS 13’te, yüzde 80’i geçmeden önce “günlük şarj etme rutininden öğrenen” pil ayarlarında yeni bir ” Optimize Edilmiş Pil Şarjı ” geçişi var. Bunun aslında iPhone’unuzun pil ömrünü anlamlı bir şekilde iyileştirip iyileştirmeyeceği görülüyor. En azından iPhone pilleri korumak için iyi bir yöntem.

6. Çift SIM kartlarda iMessage ve FaceTime desteği

Reddit kullanıcısı , cihazlarında iki aktif SIM kartı olan iPhone kullanıcılarının, iOS 13’teki her iki numaradan da iMessage gönderip alabileceğini onayladı . Aynı durum, FaceTime çağrıları yapmak ve almak için de geçerli.

Şu anda, iOS 12’de, belirtilen bir numara üzerinde yalnızca iMessage ve FaceTime kullanabilirsiniz. İOS 13’te her iki servis de her iki SIM kartta da çalışır.

7. App Store içindeki uygulamaları silin

Uygulamaları silmek iPhone’daki cihazlarda bir acı niteliği taşıyabilir. Bir uygulama simgesine kıpırdayana ve bir “x” belirene kadar basılı tutmanız ve ardından kurtulmak istediğiniz uygulamalar için ana ekranınızda arama yapmanız gerekir.

İOS 13’te, Apple uygulamaları silmenin başka bir yolunu ekledi: App Store’dan. Bir uygulamada sola kaydırmak, silmek için bir seçenek getirildi.Artık ana ekranınızda uygulamaları aramanıza gerek kalmadı.

8. Fotoğraflardaki perspektif ayarı

Ek olarak birçok yeni fotoğraf efekti Apple’ın Fotoğraflar uygulamasına eklenen, perspektifi ayarlamak için iki yeni özellik eklendi.Bir fotoğrafı veya videoyu düzenlerken yeni perspektif ayarları ve kırpma aracı eklendi .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir