Bir telefon olarak kullanılan bu kalem ya mükemmel bir fikir ya da tamamen gereksiz?

En azından kağıt üzerinde, kalem telefonlar iyi bir fikir gibi görünüyor; Aksi halde neden 2.000’den fazla insan, kitle kaynaklı platformlarda Zanco Smart-pen’e yaklaşık 150.000 $ yatırım yapsın?

Böylece, Servo K07‘ye ilk karşılaştığımızda, zeki akıllı teknoloji ile donatılmış, zeki işadamları için mükemmel bir mürekkep mükemmellik örneği olabileceğini düşündük. Gerçek ne yazık ki, bundan çok uzak.

“Yazılabilen bir cep telefonu” olarak faturalandırılan ve bunun yazılabilecek bir telefon olduğu kanaatindeyiz, K07 piyasadaki tek gerçek kalem telefon. Zanco’nun aksine, bu pilsiz bile çalışan bir tükenmez kaleme ve buna bağlı olarak zorlukla inanılan bir 27 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Çığır açan?

Ancak, bu fiyat noktasına ulaşmak için köşeler kesildi. Telefon bu özellikleri sunuyor, ancak yalnızca 2G’de. 2017 Nokia 3310’un aynı zamanda 2G bir cihaz olduğu göz önüne alındığında dürüst olmanız gereken bir sorun yok. İki SIM kart alabilir (evet, iki) veya bir tanesini microSD kart ile değiştirebilir, K07’nin yalnızca 32 MB (evet, megabayt) belleği olduğu görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir