Bloodstained: Ritual of the Night’daki tüm Jojo’s Bizarre Adventure referansları

Anime severlerin çok büyük bir kısmının severek izlediği, anime ve manga dünyasına çıktığı andan itibaren ilham olmuş başyapıtlardan biri olan Jojo’s Bizarre Adventure‘ın, yeni ve çok beğenilen bağımsız yapımlardan Bloodstained:Ritual of the Night içinde birçok referansı yer alıyor.

Serinin ilk sezonunda ve manganın ilk Arc’ında büyük bir yer kaplayan Taş Maske, oyun içinde elde edilebilen bir eşya olarak karşımıza çıkıyor.

 

Jojo’ların artık klasik haline gelmiş ve birbirlerinden faklı olan “Poz” denilen kendilerine has duruşları da oyunda yine referans olarak verilen özelliklerden. Özellikle anime severlerin çok aşina olduğu ve üzerinden birçok espiri dönen pozların oyunda olması Jojo severler için oyunu daha da ilgi çekici kılacağı kesin

 

Çok yüksek bir ihtimalle anime ve mangasını takip edenlerin en sevdiği düşman olan, kendine has hareketleri ve tepkileri ile belkide birçok kişiye kendini Jojo’lardan daha fazla sevdiren DİO için de bir referans mevcut. Phantom Blood Arc’ının sonunda DİO bir heykele mıhlanmıştı. Aşağıdaki görselde bunu oyun içinde de görebilirsiniz.

 

3. Arc’ta gelen “stand” adı verilen özel güç ile beraber animede en sevilen karakterlerden Polnareff’in standı Silver Chariot’ta oyunda görebildiğimiz referanslardan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir