Galaxy S11’in İşlemcisi DDR5 belleği ve 5G modem destekleyebilir

Galaxy S11’in yonga setleri hızlı DDR5 belleği ve 5G modem entegrasyonunu destekleyebilir

Gelecek yıl, mobil işlem birimleri dünyasında gerçek bir rekabet göreceğiz. Görünüşe göre, hem Exynos hem de Snapdragon 865 yonga seti hatları Samsung’un ikinci nesil 7nm üretim tesislerinde yapılacak. Şu anda, Snapdragon 855 ise Galaxy S10 ABD için ise, birinci nesil 7nm üretim düğüm yapılır Exynos 9820 küresel sürümleri için 8nm üzerindedir.

Bununla birlikte, en çok merak ettiğimiz şey, Qualcomm ve Samsung’un saygın 5G modemlerinin işlemcileriyle birlikte, yonga üzerinde gerçek bir sistemde lehimlenip çözülmeyeceği veya bu yıl gibi ayrı varlıklar olup olmayacağı. Snapdragon 855 üzerine yapışan iki ayrı bileşene duyulan ihtiyaç, bir telefon üreticisini çoğu kez bayrak gövdelerinin “5G” versiyonlarını zorla çıkarmaya zorluyor ve daha büyük piller ile zorladı ve bu eğilimin gelecek yıl da yapışmayacağını umuyoruz.

Yeni Snapdragon 865 özellikleri  ve  5G entegrasyonu ve LPDDR5 desteği

Snapdragon 865 ile ilgili duyduğumuz son şey , tıpkı bu yılki gibi 5G bağlantısı olan ve olmayan iki versiyonunun olacağı , ancak 5G varyantının yonga setine entegre edilmiş modeme sahip olup olmadığı net değildi. Pekala, Roland Quandt’ın en son ipucu, iki modelin Kona ve Hurracan kod adlarını onayladığı için, ancak ” muhtemelen 5G modemi olmayan biri (SDX55) ” olan bir mağazada olduğunu belirttiğinden emin değil. 

Snapdragon 865, Qualcomm çalışanlarının yeni nesil üst seviye SoC (SM8250) olarak adlandırdığı şeydir. İki değişken var: Kona + Huracan. Her ikisi de LPDDR5X RAM ve UFS 3.0 desteğiyle. Muhtemelen biri ile entegre bir 5G modemsiz (SDX55) – Sanırım. Ayrıca içinde bir w / 5G olan hiçbir ipucu.

– Roland Quandt ( @rquandt )  Tarafından Çekilen En Yeni Fotoğrafları İncele

Bununla birlikte, yeni bir bilgi parçası olarak sunulan ve her ikisinin de en son DDR5 mobil bellek üretimi ve OnePlus 7 Pro ile birlikte verilen en hızlı UFS 3.0 depolama standardı desteğiyle geleceğidir . Samsung, LPDDR5 bellek yongaları için seri üretime hazır olduğunu açıkladı, ancak önümüzdeki bahar ve GalaxyS11 sezonundan önce telefonlarda olanları görmekten nefret etmiyoruz . 
Samsung yakın zamanda bir 5G modemi bir yonga setine (muhtemelen kendi Exynos’unu yapan) daha hızlı bir şekilde entegre etmeyi planladığını ve kaçınılmaz son hedefiyle yıl sonuna kadar duymayı beklediğimizi belirtti. Snapdragon 865‘in yanında S11de bir kamera hücresi yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir