Bu ayın oyuncu monitörü: AOC CQ27G2U incelemesi

Bugün sizin için, Merkezi Tayvan’da bulunan ve TPV Technology’nin bir yan kuruluşu olan AOC firmasının oyunculara yönelik tasarladığı CQ27G2U isimli ödüllü bir monitörü inceleyeceğiz. Üst seviye oyuncu monitörü olan Q27G2U’yu incelediğimiz bu yazımızı okumaya üşenenler için kısa bir özet geçelim. Bu cihazda yok yok 😀

AOC bu modelde oyuncuların seslerine kulak vermiş olmalı ki oyuncuların isteyeceği tüm özellikleri bu monitöre eklemiş. 144hz ekran tazeleme hızı, 1 milisaniye gecikme süresi, 2K(2560×1440) çözünürlük, 27inc boyut ve üstüne birde panelimiz VA panel. Tabi birde Curved yani kavisli bir yapı ile geliyor. Bu sayede monitör, oyunlarınızı oynarken kendinizi oyunun içindeymişsiniz gibi hissi deneyimlemenize de olanak sağlıyor. Hayır daha bitmedi. Mavi Işık Filtresi, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), HDR 2.0, AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium ve Adaptive Sync gibi daha birçok özelliği bulunuyor.

Aynı zamanda monitörün içinde 2×2 toplam 4W Stereo dahili hoparlörü bulunuyor. Bu bulanan hoparlörden aşırı yüksek ses gelmesede yine de işinizi görüyor. Bu kadar özelliğin yanında cihazın kurulumu da bir o kadar basit. Tornavida bile kullanmadan monitörü kurabilirsiniz. Monitörü kurup açtığınızda ise monitörün alt kısmında bulunan tuşlar sayesinde basit ve kullanışlı AOC CQ27G2U’nun arayüzüne girebiliyorsunuz. Türkçe desteği de bulunan bu arayüzde ister hazır modları kullanabilir ister kendi isteklerinize göre ayarlayıp kendi modlarınızı oluşturabilirsiniz.

İnce ayarlarda yapmanıza olanak sağlayan bu ayarları ayrıca monitörün kendi G-Menu isimli programı ile de yapabiliyorsunuz. Unutmadan şunu da söyleyelim. Monitörün arkasında 2 adet HDMI 2.0, 1 adet Display port, 4 adet USB 3.0 ve bir adet 3.5mm ses çıkış portu bulunuyor.

Bunlara ek olarak USB potlarından sarı renkli olan bir tanesi hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Yani kısaca yok yok bu monitörde 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir