Buggy sistem güncellemesi nedeniyle Sevgiler Günü’nün kısa mesajları 8 ay sonra gönderildi

Anlık mesajlaşma servislerinin çoğalmasına rağmen, mobil merkezli kültürümüz hala eski metin mesajlarına dayanmaktadır. Bu, ABD’de birçok kişinin Valentine’in aylar önce gönderdikleri mesajları yalnızca Kasım ayının gecesi hedeflenen hedeflerine ulaşmasıyla karşılaştığı oldukça garip bir durum.

Şanslı olanlar, aslında 14 Şubat 2019’da gönderilen ve Çarşamba gününe ait sevgi dolu mesajlar alma konusunda oldukça garip bir deneyime ulaştılar. Telefonlarını susturmayan diğerleri gecenin ortasında şaşırtıcı mesajlar aldılar. Şubat ayından sonra ayrıldığınız birinden bir Valentine’ın mesajını aldığınızı hayal edin veya gecenin köründe, aylar önce vefat eden birinden böyle bir mesaj alma korkusu gibi bir deneyim.

Anlaşılır bir şekilde, eğer binlerce insan eğlendirilmediyse, ve ABD taşıyıcılarının yapabileceği tek şey, bir özür dileme ve kısa bir açıklama sunmaktır. Dört ana taşıyıcı firmanın tümü, işaret ettikleri şeyden etkilendi ve sistemlerini güncellemenin neden olduğu bir hataydı. Bu iç bakım döngüsü hatası nedeniyle tahmini bir 168.147 mesaj gönderildi.

Neyse ki, kalıcı bir zarar oluşmamış veya en azından henüz rapor edilmemiştir. Olay, zamanlanmış mesajlar kadar basit bir şeyin nasıl olumsuz bir etkiye sahip olabileceğini ve yine de kolayca gözden kaçabileceğini vurgulamaktadır. Taşıyıcılar ve teknoloji şirketlerinin, özellikle sistemlerini yeni duyurulmuş CCMS gibi yeni teknolojilere doğru geliştirdiklerinden, bu tür potansiyel sorunlara kesinlikle dikkat etmeleri gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir