Yakında WhatsApp’taki alışveriş kataloglarını göreceksiniz

Facebook, popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ta e-ticaret özelliklerini sürekli olarak zorlamaktadır. Bu çabanın en sonuncusu, WhatsApp Business‘ın katalog adı verilen yeni bir özelliği.

WhatsApp kataloglarıyla, WhatsApp Business tüccarları, ürünlerinin stoklarını WhatsApp kullanıcılarıyla paylaşabilir. WhatsApp bir blog yayınlamasında “WhatsApp Business uygulamasında katalogların tanıtımıyla işletmelerin sunduğu ürünler ve hizmetler hakkında bilgi edinmeyi kolaylaştırıyoruz” dedi.

Şirket, yeni katalog özelliğinin küçük işletmelere daha profesyonel görünmeleri için bir şans vereceğini açıkladı. Kataloglar, satıcılar için mobil vitrin görevi görecek ve kullanıcılar, kendileri tarafından sağlanan mal ve hizmetlerin bir listesini bulabilecekler.

Bir WhatsApp kataloğu, ürünlerin görüntüleri, fiyatlar, açıklamalar ve ürün kodları gibi bilgileri içerebilir. Şirket, bu katalogları kendi sunucularında barındıracağını, böylelikle tüccarların ve müşterilerin ürün görüntülerini değiştirerek vs.

WhatsApp Ticari tüccarlar, uygulamada Ayarlar> Katalog bölümüne giderek kataloglar oluşturabilirler. Daha sonra ürün detayları, resimler, fiyatlar ve daha fazlasını eklemek için talimatları izleyebilirler.

Katalog özelliği, hem Android’de hem de iPhone’da WhatsApp Business uygulamasında bulunuyor. Şu anda Brezilya, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, İngiltere ve ABD’de yayılmaktadır. WhatsApp yakında bu özelliği dünyaya sunacağını söylüyor.

Şimdilik bu kataloglardan bir şeyler satın almak için bir seçenek yoktur. Bununla birlikte, WhatsApp’ın ödemelerle ilgili genel yönü göz önüne alındığında, kataloglar platformdaki tam teşekküllü e-ticaret işlevselliğine doğru bir adım olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir