Call of Duty: Black Ops 4 vs Battlefield V – Hangisi alınmalı?

cod bo4 ile ilgili görsel sonucu

Overwatch ve Rainbow Six: Siege gibi daha eski oyunlar 2018’de önemini korumaya devam ederken, temelde nadiren sadık hayran kitleleri ve devam eden içerik desteği sayesinde – türün en büyük franchise’larından ikisi tıkır tıkır yeni unvanlar üretmeye devam ediyor.

Şimdi kış ayları geldi geçti ve EA ve Activision kendi oyunlarını piyasaya sürdü, ebedi soru bir kez daha karşımıza çıkıyor. Hangisi en iyisi? Call of Duty: Black Ops 4 veya Battlefield V? Zor kazanılan paranızı bu AAA canavarlardan birine vermek istiyor ancak aralarında karar veremiyorsanız, bu yazımız tam sizlik.

Bu ikisi arasında, Black Ops 4 klasik kod formülünde değişikliğe gitmiş. Rejeneratif sağlık yerine yeni bir Stim Shot sistemi var. Bu nedenle, sağlığınızı iyileştirmek için hasar aldıktan sonra ‘L1’ / ’LB’ düğmesine dokunmanız gerekecek. Geçen yılki COD’da tanıtılan herhangi bir sıçrama veya duvar koşusu yok.

Mini harita aynı zamanda “Savaşın Sisi” olarak bilinen bir özelliği içerecek şekilde ayarlandı. Buradaki fikir, yakın çevrenizle ilgili olarak haritadaki bilgileri görebilmeniz, bu yüzden daha sistemik bir şekilde ayak parmaklarınız üzerinde duruyorsunuz. Karakterler haritadaki düşman konumlarını belirleme veya oyunda her takım üyesini anında iyileştirme gibi daha fazla takım odaklı özel donanıma sahip.


BFV için hareket hızı (hem standart hızda hem de sprintte) artırıldı ve silahlar da çok daha hızlı bir şekilde yükseldi. BF1, hendek savaşını yansıtmak için tasarlanan çok daha yavaş bir oyun idi, ancak BFV daha büyük bir momentum duygusu içeriyor. Kapılara sıçrayabilir ve onları açabilirsiniz, ve artık eğildiğinizde belirgin şekilde daha fazla hareket serbestliğine sahipsiniz. Çömelirken bile koşabilirsiniz!

Asıl soru 2018’de hangisinin zirveye ulaştığı? Bu tamamen büyük bir kitlenin ne istediğine bağlı. Overwatch’ın ekip çalışması yönünden hoşlanan biriyseniz, bir maça belirli roller getiren karakterlerle karşılaşırsanız, BO4’ün çok oyunculu modunu kesinlikle tavsiye ederiz. Aynı şekilde, eğer Fortnite ve PUBG’yi seviyorsanız fakat yeni bir alternatif istiyorsanız, Karartma modu ve klasik COD silahlarıyla tam size göre.

CoD: WW2 ve BF1’in tarihsel ayarlarından memnun kaldıysanız, BFV isteklerinizi mükemmel bir şekilde karşılar. Çok çeşitli özelleştirilebilir araçlar ve manga tabanlı oyun serisiyle BFV, serinin daha uzun ve daha dinamik savaşlara odaklanmasına devam ediyor. Takım olarak çalışmayı ödüllendiren daha büyük ölçekte bir şey istiyorsanız, sonuç olarak daha büyük haritalarla (ancak daha az lansmandaki modlar), BFV tam size göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir