Powerline Adaptör nedir?

Powerline Adaptörler, ağ özellikli bir ev sinema sistemi bileşenini yönlendiricinize bağlamanın bir yoludur.

Güç hattı adaptörlerini kullanmakta olan Poweline adaptörler, duvar içi Ethernet kablolarını çalıştırmak veya olası dengesiz WiFi’lara bir alternatiftir. Bir Powerline adaptörü müzik, fotoğraf, video ve bilgisayar verilerinizi evinizin mevcut elektrik kabloları üzerinden Ethernet kabloları gibi gönderebilme özelliğinede sahiptir.

TP-Link AV500 Powerline Adapter with AC Pass-Through Kit

Çoğu ev sinema sistemi bileşeni, ev ağının yönlendiricisi ile aynı odada değildir. Ev sinema sistemi kurulumlarında ağ medya oynatıcıları, medya aktarıcıları, akıllı TV’ler, Blu-ray oynatıcılar ve internetten ve ev bilgisayarlarından ve medya sunucularından içeriğe erişebilecek diğer ev sinema sistemi bileşenleri yer almaya başladığında bu pek sorun değildi. Şimdi, yönlendiricinize uygun bir yerde ve / veya internete kolayca erişebilmeniz ve evinizdeki herhangi bir yerdeki medya kütüphanesinden fotoğraf, müzik ve film yayınlayabilmeniz için bir yol oldu.

powerline adaptör ile ilgili görsel sonucu

Evinizde uzun Ethernet kabloları çalıştırmak veya duvarlarınıza Ethernet kablolarının takılması için ödeme yapmak istemiyorsanız, ortam yürütücünüzü, akıllı TV’nizi ve/veya ağa bağlı diğer ev sinema sisteminizi bağlamak için bire birdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir