Call of Duty: Black Ops Cold War incelemesi

Call of Duty serisinin son oyunu olan COD: Black Ops Cold War 13 Kasım 2020 tarihinde piyasaya çıktı. COD, oyun dünyası tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Biz ise bunun sebeplerini incelememizde sizlere aktaracağız.

Öncelikle oyun yeni nesil grafiklerle gerçekten güzel bir atmosfer oluşturuyor. Üstüne Ray Tracing özelliğiyle bu deneyimi daha üst kademeye taşıyor. Ayrıca oyun DLSS teknolojisini de destekliyor. Bu sayede tatmin edici bir grafik ve fps ile oyun deneyiminizi arttırıyor. Oyun içi kontroller ise daha önce COD serisi oynayanlar için neredeyse aynı. Bu bildiğimiz kontroller , oyuncular tarafından sevildiğinden artık COD oyunları için kalıplaşmış durumda.

Oyunun konusu ise adından anlaşılacağı üzere İkinci Dünya Savaşı sonra alevlenen Amerika-Rusya arası başlayan Soğuk Savaşı konu alıyor. Önceki bazı COD oyunlarına kıyasla COD: Cold War’da hayali mekanlara kıyasla gerçek mekanlar bulunuyor. Örneğin biz Türk oyuncular için bir sürpriz var. Oyunun bir bölümü Trabzon’da geçiyor. Spoiler vermek istemiyoruz ama oyunda Türkiye’den bir kare görmek gerçekten bizi şaşırttı. Şimdi ise oyun içi yeniliklere gelelim.

A Deep Dive into the Call of Duty®: Black Ops Cold War Campaign

COD serilerinin birçok oyununda olduğu gibi bu oyunda da hikaye kısa tutulmuş. Teması böyle olan bir oyunun hikayesinin daha uzun olmasını beklerdim. Ama COD, bir eksikliğini oyuna yeni özellikler ekleyerek kapatmaya çalışmış. Bu özelliklerden bir tanesi artık ana karakterimizi kişiselleştirebiliyoruz. Örneğin geçmişini bize verilen seçeneklerden seçebilir ve istediğimiz adı karaktere verebiliriz. Tabi ki oyun içinde diğer karakterler bize lakabımız olan “Bell” olarak seslenmeye devam edecekler.

Bir diğer yenilik ise hikaye devam ederken biz oyunculara belli durumlarda birden fazla seçebileceğimiz opsiyonlar sunuluyor. Bu da oynayacağımız hikayeyi seçtiğimiz seçeneklere göre değiştirebilmemizi sağlıyor. Bu sayede bir bölümü birden fazla oynayarak farklı sonlara ulaşabilmemiz mümkün. Online kısımda ise birçok oyuncunun merak konusu Warzone’nun nasıl olacağı idi. Bu konuda ise endişelenmeye gerek yok. Warzone, COD Cold War’da da olacak. Bir önceki Warzone modu ise bu oyuna göre uyarlanacak ve kişisel verilerinizi korunacak.

Bir diğer çok oyunculu mod ise zombi modu. Bu mod da dört kişiye kadar co-op oynayabilirsiniz. Daha bir çok çok oyunculu moda sahip olan COD: Cold War’da 6v6, 12v12 oynayabileceğiniz oyun modları da mevcut. Üstüne ilerleyen zamanlarda oyuna çeşitli yeni haritaların da ekleneceği belirtildi. Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse oyunu sadece hikayesi yüzünden almak için çok pahalı. Güzel bir indirim yakaladığınızda almanızı tavsiye ediyoruz. Ama ciddi bir COD takipçisiyseniz veya COD oyunlarının multiplayer modlarını oynamaktan zevk alan birisi iseniz almanız gereken bir oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir