Call of Duty Mobile’da sesli sohbet nasıl kullanılır?

Call of Duty Mobile dünya çapında bir fenomen haline geliyor. Başarısının büyük kısmı, klanlar, ekipler, arkadaşlar ve gittikçe artan bir şekilde kullanılmakta olan sesli sohbeti olan sosyal karakter tarafından desteklenmesidir.

Bu akıllı telefonlar için hatırlanan ve herşey yolunda gibi görünüyor en iyi alımı olarak oyunlardan biridir. Aşağıdaki adımlarda, sesli sohbeti nasıl kullanabileceğimizi göreceğiz ve saldırı ve savunmaları organize etmek için ekip üyelerimizle daha akıcı konuşmalar yapabiliriz.

  1. İlk olarak Call of Duty Mobile’ın akıllı telefonumuzda yüklü olması gerekiyor. Sesli sohbeti kullanmak için bir kullanıcı hesabı oluşturmak gerekli değildir, bu yüzden bu yönü kişisel tercihinize bırakıyoruz.
  2. Sesli sohbeti kullanmak için oyun içinde olmamız gerekir. Call of Duty Mobile’da şu anda birkaç oyun türü vardır, ancak bunların hepsinde mikrofon kullanılabilir.
  3. Isınma süresindeyken, beklerken ya da rauntta sağ üstte mikrofonlu bir logo olduğunu göreceğiz.
  4. Butona basarsak oyunda sesli sohbeti kullanmak için birkaç seçenek görebiliriz.
  5. İlki sesli sohbeti devre dışı bırakmak. Oyunda varsayılan olarak gelen yapılandırmadır ve konuşsak bile, ekibimizin oyuncuları bizi dinlemeyecektir.
  6. İkincisi, tüm oyunlarda en yaygın olanıdır. Mikrofon’a basmayı bıraktığımız anda iletişim kesilecektir.
  7. Üçüncüsü her zaman açık mikrofondur, bu nedenle sesli sohbeti kullanmak için basmak zorunda kalmayacağız ve ekip üyelerimiz söylediklerimizi dinleyecektir.

Düğmeye basarak ve sesimizin yeniden aktarım modunu seçerek oyun içerisinde birinden diğerine kolayca geçebiliriz.

Şu anda Call of Duty Mobile’da sesli sohbeti kullanmayı seçen pek çok oyuncu yok, ancak klandaki diğer arkadaşlarla veya meslektaşlarla oynarsak, daha kolay kazanmak için çok ilginç stratejiler önerilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir