Chrome, ‘ağır bir reklam’ engelleyici başlattı

Google, özellikle çok fazla sistem kaynağı kullanan reklamları hedefleyecek Chrome için yeni bir reklam engelleyici oluşturuyor.

Chrome, keskin bir şekilde RAM’e aç, bu da halsiz bir performansa neden olabilir, ancak suçlama tamamen tarayıcıya ait değil bazen reklamlar yavaşlayan sitelerden sorumlu olabilir.

9to5Google’ın açıkladığı gibi, Chrome geliştiricileri, kullanıcının cihazına aşırı talep getiren ‘ağır reklamlar’ yükleyerek bu sorunu çözecek bir araç üzerinde çalışıyor.

Araç ilk önce Chromium geliştiricisinin bir mesajında ​​belirtildi ve Google şimdi daha fazla açıklayan ve tam olarak ‘ağır’ ile ne kastedildiğini açıklayan kısa bir rehber yayınladı.

Kılavuza göre, ana işlemci iş parçacığını toplamda 60 saniyeden fazla kullanıyorlarsa, ana iş parçacığını 30 saniyede bir pencerede 15 saniyeden uzun süre kullanıyorsa veya kaynakları yüklemek için 4 MB’den fazla ağ bant genişliği kullanıyorsa, reklamlar engellenir . Engellenen herhangi bir reklam, Chrome’un neden kaldırıldığını açıklayan bir hata mesajı ile değiştirilecektir.

Techdows, şimdi denemeyi etkinleştirebileceğiniz heavy ağır reklam ’engelleyicisi ile ilgili iki yeni yol da fark etti. Bununla birlikte, engelleyicinin hala deneysel bir aşamada olduğunu ve birkaç ay boyunca Chrome’un sürüm sürümünde görünmesi muhtemel olmadığını unutmayın ve henüz mükemmel şekilde çalışmayabilir ve Google tanımını düzenlemeyi seçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir