WhatsApp şimdi Android’de parmak izi kilidini destekliyor

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ve şimdi, uygulamanın arkasındaki ekip kullanıcılara rekabet üzerinden hizmetlerini seçmeleri için bir neden daha verdi. Bugün itibariyle, WhatsApp resmen Android cihazlarda parmak izi kilidini destekliyor.

WhatsApp, bu yılın başlarında iOS aygıtları için de benzer bir güncelleme yaptı, ancak bu özellik şimdilerde Android aygıtlarına doğru ilerliyor. Bu, konuşmalarınızı meraklı gözlerden daha fazla koruyabilecek yeni ve hoş bir güvenlik önlemidir.

Ayrıca, mesajların ve diğer bildirim içeriğinin kullanıcıların özel bilgilerini göstermesini de engeller. Bu özellik gelen aramaları engellemez; çünkü standart Android telefon görüşmeleri de bu tür güvenlik önlemleriyle korunmaz. 

Güncelleştirmeyi aldıktan sonra, etkinleştirmekten yalnızca birkaç tık uzaktasınız. Uygulamanın ayarlarına, ardından Hesap’a, sonra Gizlilik’e gidin. Burada WhatsApp’ın yeni parmak izi kilitleme seçeneğini göreceksiniz. Sadece ayarı değiştir, kilitleme süresini ve bildirim tercihlerini ayarla ve gitmen iyi olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir