Chrome artık sekmeleri diğer cihazlarınıza göndermenize izin veriyor

Chrome 77 şimdi Android, Mac, Windows, Linux ve iOS için piyasaya sürülüyor. Güncelleme, Chrome tarayıcısına bir dizi güvenlik düzeltmesi ve başka iyileştirmeler getiriyor. En büyük değişiklikler mobil ve masaüstünde sayfa paylaşımına, daha uzun bir masaüstü hoş geldiniz sürecine, tasarım tweaks ve daha fazlası geldi. Bu güncellemeleri sizin için yakından inceleyelim.

Android için Chrome 77 şimdi piyasaya sürülüyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde yaygın olarak kullanıma sunulacak. Güncellemeyi henüz almadıysanız şaşırmayın. Google, sürümün kararlılık ve performans iyileştirmeleri içerdiğini belirtti. Chrome 77’de toplam 52 güvenlik düzeltmesi yapıldı.

Komple değişim henüz Google Play mağazasında geçerli olmasa da, birkaç değişiklik güncellemesini aldık.
  • Tam başlangıçta kullanıcılar, başlık altındaki performans yükseltmeleri sayesinde web sayfalarının daha hızlı yüklendiğini fark edecekler.
  • Artık paylaşım seçeneklerinden kullanılabilen bir “Cihazlarınıza gönder” özelliği var. Bir sayfayı Google hesabınızla oturum açtığınızda diğer cihazlarınızla paylaşmanıza olanak tanır. Paylaşım menüsündeki Cihazlara gönder seçeneğine dokunmak, oturum açtığınız cihazların bir listesini getirir. Burada, sayfayı göndermek için tercih edilen cihazı seçebilirsiniz.
  • Android için Chrome 77, indirilenler ekranının tasarımını da değiştirir. Sol üst köşedeki menü, farklı tür indirme türlerini görüntülemek için düğmelerle değiştirildi.
  • Güvenlik için, Chrome 77 Site İzolasyonu içerir. Bu özellik, siteler arası veri saldırılarına karşı korur.

Google, Android için Chrome 77 hakkında daha fazla detayın yakında takip edeceğine söz verdi.

Masaüstü için Chrome 77 güncellemesi – Windows, Mac ve Linux – şimdi de kullanıma hazır. Chrome tarayıcınızdaki ayarlara gidip güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Chrome’unuz otomatik güncellemeye ayarlanmışsa, aynı otomatik olarak yüklenir.

  • Chrome 77′ye ilk kez giriş yapıyorsanız, biraz daha uzun bir indüksiyon işleminden geçersiniz. Google önce sizden adres çubuğunun altına yer imleri eklemenizi isteyecektir. Öneriler, YouTube, Gmail, Google Haberler ve daha fazlası gibi siteleri içerecektir. Bunu, Chrome’u varsayılan tarayıcınız ve oturum açıp verilerinizi senkronize etmek için başka bir tarayıcı yapma seçeneği sunulur.
  • “77 Aygıtınıza Gönder” özelliği de (yukarıda belirtilen), Chrome 77 ile masaüstünde daha geniş bir şekilde yayılmaktadır.
  • Yeni web siteleri yüklenirken yeni bir animasyon da var. Yeni yükleme animasyonu artık favicon etrafında dönüyor (adres çubuğunda gördüğünüz web sitesi simgesi).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir