İsveçli bilim insanının Küresel Isınmaya çözüm önerisi

İsveçli bir davranış bilimcisi, iklim değişikliğinin etkileri nedeniyle ceset yemenin gerekli olacağını düşünüyor. Stockholm’deki  “Geleceğin Gidişi” adlı bir  konferans sırasında İsveç TV’de tartışmalı sunum gerçekleşti.
Tartışmayı başlatan İsveçli bilim adamı bunun gerçekleşmesi için toplumlarının bazı tabularını yıkmasını gerektiğini belirtyor. Bilim insanı, iklim değişikliğinin kötü etkilerini ortadan kaldırmak için insanların birbirlerini yemeye başlaması gerektiğini savunarak kargaşaya neden oldu. Tabii ki, tarih boyunca uygulanmış olan yamyamlığı tasvip etmiyor. Aksine, eğer çok açık bir tabudan biraz öteye gidersek, insan cesetlerini yemeyi düşünebileceğimizi düşünüyor.

Gastro Zirvesi’nden bahsederken İsveç TV’sinde “gelecekteki yiyecekler” konusuna odaklanırken, Stokholm Ekonomi Okulu’ndan davranış bilimci ve pazarlama stratejisti Magnus Söderlund iklim değişikliğinin etkilerini tam anlamıyla alabilmemiz için “uyanmalıyız” dedi. İnsan eti yemenin gelecekte bir seçenek olarak tartışılması gerektiği fikrini ortaya koydu. Söderlund, TV4’teki televizyon röportajını TV4 TV kanalı üzerinde “İnsan Etini Yerken Hayal Edebilirsiniz?” Başlıklı bir powerpoint sunumu yapmak için kullandı. “Yamyamlık gelecekte gıda sürdürülebilirliğine çözüm mü?” ve “İnsanlar sürdürülebilir bir şekilde yaşayamayacak kadar bencil misiniz?”

Gerçekten de, Söderlund’un sunumundan sonra, izleyicilerin% 8’i insan etini denemek isteyip istemedikleri sorulduğunda ellerini kaldırdı. Söderlund fikri hakkında daha fazla seminer düzenlemeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir