Chromium Edge’in yeni sürümü, tarayıcının Chrome’la nasıl mücadele edeceğine dair ipuçları veriyor

Microsoft, geliştiricilerin herkese açıklanmadan önce test etmeleri için Chromium Edge Dev Build 78.0.262.0 sürümünü yayımladı ve yeni sürüm, şirketin yeni web tarayıcısını Google Chrome’dan nasıl ayırt etmeyi hedeflediğini gösteriyor.

Microsoft’un, sevilmeyen Edge tarayıcısını Chromium’a (Google Chrome’un kullandığı aynı motor) temel alacak şekilde yeniden icat ettiğini duyurduktan bu yana, çoğumuz, Microsoft’un temel teknolojilerin çoğu aynı olduğunda Chrome’u nasıl almayı hedeflediğini merak ediyoruz.

Ancak, Edge için bir dizi özel özellik sunan bu yeni sürümle, bir fikir edinmeye başlıyoruz.

Yeni özellikler

Chromium Edge’e eklenen yeni özellikler, merakla beklenen Koleksiyonlar özelliğini içerir. Koleksiyonlar yenilikçi bir yoldur Edge kullanıcıları web’de gezinirken bilgi toplayabilir ve düzenleyebilir.

Bu nedenle, yeni bir dizüstü bilgisayara göz atıyor ve Amazon’daki görünümünden hoşlandığınızı buluyorsanız, ürün sayfasını bir Koleksiyona ekleyebilirsiniz. Ardından, en iyi dizüstü bilgisayar kılavuzumuza gidebilir ve bunu da ekleyerek, çeşitli kaynaklardan okunması kolay bir bilgi koleksiyonu oluşturmanıza olanak sağlar.

Koleksiyonlarinizi Microsoft Word’e de verebilirsiniz ve Chromium Edge ayrıca Windows 10’un yerel Paylaşım özelliğini de destekleyecektir. Microsoft’un Chromium Edge’i Chrome kullanıcılarından kazanmak için Windows 10 ve Office ile sıkı bir şekilde bütünleştirerek Chromium Edge’i Chrome’dan gerçekten ayırt etmeyi nasıl hedeflediğini ima eden bu iki özellik.

Yeni sürümde sunulan diğer özellikler arasında güncellenmiş kullanıcı arayüzü öğeleri, Internet Explorer’ı taklit etmek için çeşitli araçlar (eski web siteleri için kullanışlı) ve geçen yıl Chromium’a eklenen yerleşik kötü niyetli reklam engelleyicisini etkinleştirdi.

Ayrıca, tarayıcının daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için çok sayıda kararlılık düzeltmesi yapılmıştır. Microsoft, şirketin geçen haftaki geliştirmeyle ne olduğunu ve ertelendiğini açıkladığı açıklamada tam listeye sahip.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu yeni güncelleme Chromium Edge’in eski sürümlerini kullanmak üzere kaydolan kişiler içindir ancak umarım düzenli kullanıcılar bu özellikleri Chromium Edge’in genel kamu sürümünde görürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir