Chromium tabanlı Edge (ve Chrome) gizli sekmeleri , Windows 10’da daha kullanışlı olabilir

Chrome’un Gizli Moduna sahip olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur ve Microsoft, web tarayıcılarına Edge tarayıcıdaki yeni Chromium destekli çekimlerde sunduğu gizlilik düzeyini artırmayı planlıyor görünmektedir. Bu gelişmeler, Windows 10’da Chrome’un da dahil olduğu Chromium tabanlı diğer tarayıcılara da girebilir.

Gizli Mod, web’de gezinmenizi normalden çok daha yüksek bir gizlilik düzeyi sağlarken – tarama geçmişiniz, çerezler veya diğer web sitesi verileriniz ve formlara girilen bilgiler saklanmayacağından – kesinlikle sınırlamaları vardır.

Chromium-based Edge incognito ile ilgili görsel sonucu

Göz atma etkinliğinizin bir VPN gibi ziyaret ettiğiniz sitelerden veya gerçekten de ISS’nizden gizlenmeyeceğini unutmayın. Ayrıca, mod klavyede ne yazdığınızı izlemeye devam eder – bu metin önerilerini ve benzerlerini kolaylaştırmak için yapılır, ancak açıkçası potansiyel bir gizlilik hatası noktasıdır.

Bu nedenle Microsoft, bir Chromium taahhüdü (başka bir deyişle, Chromium kodunda önerilen bir değişiklik) önerdi; bu, Gizli Mod açıksa, klavye girişinin gizli tutulduğu ve izlenmeyen bir özellik (ve açıkça herhangi bir metin tahmini) içermesi yetenekler de çalışmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir