Her ay 2 milyardan fazla YouTube kullanıcısı giriş yapıyor ve izliyor

YouTube yeni bir dönüm noktasına ulaştı; iki milyardan fazla izleyiciye ulaşıldı. Dünya nüfusunun dörtte birinden biraz fazlası.

CNET’in bildirdiği gibi, YouTube CEO’su Susan Wojcicki haberi Perşembe günü reklam verenlere bir sunumda duyurdu. Site, Şubat ayından bu yana aktif olarak iki milyarın altında devam eden kullanıcı sayısı, yakın zamanda iki milyar sınırını geçti.

Fakar şirket için her şey iyi gitmiyor. Google’ın ana şirketi olan Alphabet’in hisse fiyatı, YouTube’daki reklam tıklamalarındaki düşüş nedeniyle gelir artışını yavaşlatan haberlerin ardından Pazartesi günü düştü.

Dikkat lütfen!

Ä°lgili resim

Platformunuzda dünyanın dört bir yanından göz küresi olması etkileyicidir, ancak para kazanmadığınız sürece fazla kullanılamaz. YouTube’un itibarı son aylarda büyük bir darbe aldı ve AT&T ve Disney gibi şirketlerin geçici olarak platformdan reklam çekmesine neden oldu.

Site, sahte haberler dağıtan kanallar ve çocuklara yönelik videolara uygunsuz yorumların bırakılması nedeniyle yangınları söndürme çalışmalarını sürdürdü. Küçüklerin yer aldığı videolarla ilgili yorumları askıya alarak, hassas konular için bir denetleyici ekleyerek ve hizmet şartlarını ihlal eden klipleri silerken daha acımasız davranarak cevap verdi.

Wojcicki, bu hafta başlarında YouTube’un Yaratıcı Blog’unda yayınlanan bir yayında “En büyük önceliğim sorumluluktur. Topluluk kurallarımızı yönetmek için her zaman açık bir platform sürdürmeyi dengeliyoruz. Ancak son birkaç aydır gördüğümüz bazı olaylarla mücadele etmek için daha agresif hareketlerde bulunmak zorunda kaldık. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir