Chromium tabanlı Edge, Windows 7 ve 8.1 için karanlık mod ve diğer ince ayarlar getiriyor

Chromium tabanlı Edge, Windows 7 ve 8.1’deki kullanıcılar için karanlık modun tanıtımı da dahil olmak üzere bazı faydalı eklemeler sergiledi.

Hatırlayabileceğiniz gibi, yenilenen Edge’in Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları için ilk kez piyasaya sürüldüğü Haziran ayında, karanlık bir modun olmadığı, ancak Microsoft’un özelliğin yakında geleceğine söz verdiği belirtilmişti.

Ve karanlık mod artık geliştirici kanalına (derleme 77.0.218.4), PDF dosyalarını açarken ve Eklentiler sayfasını kilitlerken çökmeyi önleyen düzeltmeleri içeren önemli miktarda hata ezmesiyle birlikte geldi. Edge’in Windows kapatma işlemini durdurduğu bir sorun da giderildi.

Yazılımın önizleme sürümlerini test ederken her zaman olduğu gibi, birçok hata olması bekleniyor.

Mac kullanıcıları da bu derlemede küçük bir düzeltme yaptılar, bu nedenle kopyala ve yapıştır klavye kısayollarının artık macOS kullananlar için doğru çalışması sağlandı. Bu gelişmeler Windows Central tarafından tespit edildi.

microsoft edge ile ilgili görsel sonucu

Medya kontrolü

Son zamanlarda gördüğümüz gibi, Google’ın Chromium’da yaptığı çalışma, Microsoft’un yeni Edge’ine de fayda sağlıyor (çünkü Chromium motoruna geçiş yapıldı) ve bu yönde yeni bir fayda geliyor.

Bu, şu anda Google’ın tarayıcısının Canary (ilk test) sürümünde olan Chrome için Global Media Control’dür ancak Microsoft Edge Canary ve Geliştirici önizleme versiyonlarında da etkinleştirilebilir durumda.

Bu, videoların kontrollerini – örneğin YouTube içeriği – medyanın gerçekte çaldığı sekmeye gitmenize gerek kalmadan ayarlamanızı sağlar ve bir açılır panele erişmek için bir araç çubuğu düğmesi sağlar. Şu anda üzerinde çalışmakta olduğunuz sekmeden ayrılmak zorunda kalmadan bir parçayı duraklatmanıza, çalmanıza veya atlamanıza izin veren kontroller içeren kullanışlı bir ekstra dokunuş ve ayrıca bu küçük panelde videonun küçük resmini de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir