Google Pixel 4 XL gizemli yeni bir sensörle gelecek

Google Pixel 4 XL gizemli yeni bir sensörle gelecek sizce bu sensör ne olabilir?

Google Pixel 4 serisi geliyor ve daha iyi kameralar ve daha hızlı işlemciler gibi olağan gelişmeler arasında, şimdiye kadar diğer telefonlarda görmediğimiz sızdırılmış Pixel 4 XL görüntülerinde yeni bir bileşen var.

Evet, şüpheli derecede büyük olan üst çerçeveden ve daha spesifik olarak, sağdaki alan hakkında, yeni bir sensörün bulunduğu alandan bahsediyoruz.

Peki bu nedir?

Bazıları, bu alanın altta görünmez bir sensör varken dışta tamamen siyah görüneceğini ve bu sensörün ” Soli Radar ” olduğu söyleniyor. Bunun ne anlama geldiğini anlamak için, şirketin bir aygıtın ince el hareketleriyle kontrol edilmesine olanak sağlayan radar donanımına dayanan bir girişim olan Project Soli’yi açıkladığı zaman Google I / O 2015’e geri dönmemiz gerekiyor. Böyle bir fikre yaklaştığımızı hayal edebileceğimiz tek şey, çok az pratik değeri olan ilginç bir fikir olan LG G8 ThinQ üzerindeki el hareketleri olacaktır .

 

Bir Gerçek Ton sensörü?

Tabii ki, masada başka seçenekler var. Apple, yıllardır ekranları için bir True Tone özelliğini kullanıyor, temel olarak beyaz dengesini ortamdaki ışık koşullarına göre ayarlayarak renkleri daha gerçekçi gösteriyor. Piksel önündeki gizemli büyük sensör bu amaç için kullanılabilir.

Masanın üzerindeki diğer seçenekler?

Üçüncü bir öneri, Google’ın X’ten bu yana sahip olduğu türden güvenli bir 3D yüz tanıma platformu olan, Google’dan yapılmış bir Face ID sistemi için bileşenleri barındırmasıydı.
Her ne ise, bunun için iyi bir sebep olması gerektiğini biliyoruz. Pixel 3 XL’deki devasa ve çirkin çentikten sonra, Google’ın devasa bir üst çerçeveye sahip, daha iyi olmayan bir telefonu hazırladığı ve bunun için iyi bir nedeni olduğu anlaşılıyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir